Organizátoři festivalu o změnách informovali na svém Facebooku. „Jedenáctý ročník Pojizerského folklorního festivalu se po dohodě s vedením města uskuteční 18. května na Masarykově náměstí v Mnichově Hradišti. Dochází tím ke změně místa konání festivalu, který se v minulých letech konal v Bakově nad Jizerou, a také ke změně termínu,“ napsali.

Jedenáctý ročník festivalu se měl odehrát loni v července. Na konci května 2023 však organizátoři zveřejnili informaci, že se ruší. „Nepodařilo se nám sehnat dostatečné finanční krytí, abychom mohli pokrýt základní věci jako je pódium, stravné a cestovné účinkujícím a podobně,“ napsali tehdy s příslibem, že se pokusí festival zachránit. Že festival bude, naznačili už těsně před Vánoci, kdy vyzvali na Facebooku sledující, aby si v Kalendáři rezervovali termín 18. května 2024. „Bude to velký den," napsali 21. prosince 2023.

Program nabídne v předvečer obnoveného Pojizerského folklorního festivalu 17. května besedu s hostem na radnici v Mnichově Hradišti. Pozvání přijal známý kardiochirurg Jan Pirk. „Beseda s hostem je vždy koncipována tak, že máte možnost položit anonymní dotaz, který moderátor přečte. Součástí besedy bude opět živá hudba v podání lidové muziky a ochutnávka vín,“ píše se na Facebooku.

Samotný sobotní festival, který je akcí pro celou rodinu, pak nabídne bohatý program na pódiu i staročeský jarmark a další lákadla. Konkrétní náplň programu budou organizátoři zveřejňovat v příštích týdnech a měsících.