Obrovský zájem čtenářů, vždyť k nám do redakce došlo 960 anketních lístků, dal jasně najevo, že tahle anketa tady byla třeba.

O vítězích jsme psali v sobotu i včera. Naši pozornost si ale zaslouží i sponzoři a ti, kteří nám v organizaci pomohli. Byli to generální partneři: Cartec MB a pivovar Klášter, partneři SOS sound a light Stanislav Beneš, IX. Reklamní – Jiří Liška, Truhlářství Luděk Dohnalík, Tomáš Kargl, Kulturní dům Bezno – Jiří Kaulfus, Klub Koule Bělá pod Bezdězem – Svatopluk Dvořák. Mediálním partnerem se stalo rádio Beat, akci podpořily rockové magazíny Rock a Pop a Spark.

V sále bělské Koule se objevil mladoboleslavský radní Pavel Filip, ale i senátor Jaromír Jermář, který vydržel až do samotného závěru a odcházel dlouho po půlnoci.

Jak okomentovat výsledky? Pro mnohé překvapní, pro mnohé potvrzení současných hudebních trendů na Mladoboleslavsku. Všeobecně se po celou dobu soutěže očekávalo prvenství Luboše Odháněla a skupiny W.I.X. Jenže W.I.X. skončil u fanoušků třetí a Odháněl až pátý. Králem se nakonec stala parta kolem frontmana kapely Seven Tomáše Kargla. Zlatý Boleslavský Otík pro kapelu i jejich zpěváka Filipa Šubra, navíc Karglovo čtvrté místo mezi zpěváky provázel při vyhlášení doslova ohlušující potlesk. Do úspěchu Karglovy enklávy patří i jeho sestřenice Monika Karglová, která se překvapivě vyhoupla na třetí příčku mezi zpěváky. Jistě ji v tom pomohl „přestup“ do beatové muziky ke kapele S.O.S. Standy Beneše.

Pro mnohé bylo jistě překvapením umístění kapely Difur band na druhém místě a skupiny Kočky neberem na pátém místě. Ukazuje se však, že v regionu nehrají pouze dvě kapely, které jsou prezentovány v regionálních médiích – W.I.X. a Seven.

Na slavnostním večeru, kde bělskou Kouli zaplnily dvě stovky bigbítových fanoušků, se sešli mladí muzikanti i legendy. Bylo úžasné sledovat, jak si ostřílení hudební pardálové pohrávají se skleněným Otíkem v ruce a jak příjemně vykládají o muzice a o tom, že takové setkání už ani nečekali.

Franta Brunclík, Vláďa Rejnart a Milan Frumar byli přímými svědky ocenění za jejich celoživotní přínos k rozvoji bítové muziky v regionu. Na podiu se jim trochu chvěl hlas, ale byli spokojeni. A v hudebním nebi jim určitě tleskal i čtvrtý v síni slávy – Ladislav Kargl. Za něho se na pódium pro cenu dostavil jeho syn, již zmiňovaný Tomáš.

Na slavnostní vyhlášení bylo připraveno celkem deset skleněných Otíků. Z Bělé jich nakonec v náručí oceněných putovalo jen devět. Jeden Otík zůstal u pořadatelů. Na vyhlášení se totiž nedostavil nikdo z kapely W.I.X. Patrně po vzoru svých slavných slavičích kolegů si řekli, že slávu si lze užít jinak. Z jejich kroku byl ale rozpačitý celý sál.

Po páteční noci je jasné, že první ročník Otíků se musí za rok opakovat. Boleslavský deník a Agentura Jan Šťastný u toho určitě budou zase.