Do českých kin přichází očekávaná novinka oscarového režiséra Jana Svěráka Kuky se vrací. Část filmu – zejména scény s hlavním dětským hrdinou u domu (jehož hraje režisérův syn Ondřej) – se natáčely na sídlišti v Kosmonosích u Mladé Boleslavi.

Přestože film bude mít premiéru v kinech až 20. května 2010, v Mladé Boleslavi se představí dříve, a to v předpremiéře. „16. května se v CineStar Mladá Boleslav uskuteční první veřejné představení Neděle s Kukym“ potvrdila pro Boleslavský deník ředitelka kina Ivana Nováčková.

Film nabídne dobrodružný i poetický rodinný příběh, v němž ovšem hlavní role přebírají hrdinové ze světa dětské fantazie. Šestiletý Ondra trpí astmatem, a tak ze „zdravotních důvodů“ musí pryč i oblíbená hračka – medvídek Kuky.

Když maminka vyhodí Kukyho do popelnice, začne pracovat Ondrova fantazie, v níž prožívá medvídkovy příběhy v neznámém přírodním světě. Je to ale opravdu jen sen malého kluka, nebo se medvídek skutečně vydal za největším dobrodružstvím svého plyšového života?

Kuky se vrací představuje v kontextu současné domácí kinematografie skutečně jedinečný snímek, a to nejen pro své zaměření na rodinné publikum spojující dětského i dospělého diváka, ale i pro moderní kombinaci hraného a animovaného příběhu, plného akčních scén a vtipných dialogů.