„Je to velké, je to výzva, je to druhý ročník Noci divadel. My končíme po třetí hodině ranní. Do kolika vydržíte vy?" píše na svých stránkách Divadýlko na dlani, které se stejně jako vloni zapojuje do mezinárodního projektu, jehož cílem je nevšední propagace divadla. Tentokrát se Noc divadel odehraje v sobotu 15. listopadu.

Program na domovské scéně úspěšného amatérského souboru bude mít jedno ústřední téma. „Tématem celého večera a brzkého rána bude Terry Pratchett a jeho Zeměplocha. Zveme všechny, kteří propadli tomuto fenoménu, aby neváhali a přišli si to s Divadýlkem pěkně užít," vyzývá principál Divadýlka na dlani Petr Matoušek.

Zeměplocha je fiktivní fantasy svět, v němž se odehrávají komické příběhy britského spisovatele Terryho Pratchetta. Ten svou tvorbou dobyl nejen srdce milionů čtenářů, ale získal také vysoké uznání od britské královny – šlechtický titul.

Divadýlko dramatizovalo dvě knihy tohoto autora a obě veselé inscenace patří k nejnavštěvovanějším hrám souboru. Muži ve zbrani z roku 2011 se dočkají třicáté reprízy.

Program Divadýlka se bude celou noc odehrávat v divadelním sále Domu kultury a v jeho foyeru a začíná v 18.30. Diváci však dostanou příležitost nahlédnout i do zákulisí divadla nebo do jeho temného skladu kostýmů a rekvizit.

„Podniknete cestu tajemnou Zeměplochou, uslyšíte některé z málo známých povídek v rámci scénického čtení a uvidíte obě naše pratchettovská představení. To všechno zdarma," láká principál Matoušek.

Poslední představení, komedie Muži ve zbrani, ve které hraje takřka celý soubor, začíná až jednu hodinu po půlnoci. Vydejte se v magické atmosféře po stopách Noční hlídky z města Ankh-Morporku, která vyšetřuje sérii zvláštních úmrtí.

Program Noci divadel v Divadýlku na dlani

Gramofony noci 18.30 – Scénické čtení pratchettovské povídky.

Společný potlesk 19.00 – Rituál, který spojí ve stejnou chvíli všech 120 českých zúčastěných divadel.

Hudba Zeměplochy 19.05, 21.30, 23.30 – Koncert kapely Isara, jejíž hudba doprovází divadýlkovské adaptace Pratchetta.

My, svobodnej národ 19:30 – Představení druhého výletu Divadýlka na Zeměplochu.

Čtení ze Zeměplochy 22:00 – Herci čtou své oblíbené pasáže z Pratchettových knih.

Zeměplochou za půl hodiny 0:00 – Stezka odvahy zákulisím.

Muži ve zbrani 1:00 – Představení detektivní komedie.