V Malé Hraštici štáb našel ideální kulisy pro díl věnovaný policejnímu plesu a všemu, co kolem jeho pořádání může nastat.

Seriál vzniká podle scénáře Tomáše Baldýnského pod režijní taktovkou dvojice režisérů Jana Bártka a Radka Bajgra. V titulních rolích se objeví Svatopluk Skopal jako hlava rodiny a policejní legenda Karel a Marek Němec společně Markem Adamczykem v rolích jeho synů, pokračovatelů rodinné policejní tradice v jednom fiktivním českém okresním městě.

„Náš seriál je rodinný komediální seriál a chceme, aby to byly milé ale zároveň i chytré detektivní příběhy. V tom celém seriálu jsou asi jen dvě vraždy,“ přiblížil formu seriálu jeden z režisérů Jan Bártek.

Jednu z hlavních rolí má v seriálu i nemluvně, se kterým se dá natáčet, jak přiznává režisér i herci, jen době, kdy má náladu. „Museli jsme použít dvě miminka, protože ta první holčička nám přes zimu vyrostla,“ vzpomíná na loňskou část natáčení Bártek.

Poměrně hodně času s ním tráví před kamerou herec Svatopluk Skopal. „Když s tou malinkou holčičkou lezete někam do baráku, a jako detektiv potřebujete, aby byla zticha a když se to jede popáté, tak se už rozbrečí a už se s ní neuděláte vůbec nic,“ řekl se smíchem Svatopluk Skopal.

Vedle něj diváci v seriálu uvidí mimo jiné také Martina Hoffmana, Janu Pidrmanovou nebo Josefa Cardu a další oblíbené herce.