Zprávou sobotního dne na festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack se stalo večerní oznámení hlavního taháku pro příští rok. Tím by mělo být provedení živé hudby k projekci slavné bondovky Skyfall. Ačkoliv v této před sedmi lety natočené klasice hraje agenta 007 Daniel Craig, do Poděbrad by podle ředitele festivalu Michala Dvořáka mohl příští rok dorazit jeho slavný předchůdce. „Přijet by měl představitel Jamese Bonda Pierce Brosnan. Ještě to není úplně na 100 procent, ale je to na dobré cestě,“ oznámil Dvořák před večerním programem jásajícím divákům.

Vraťme se však ještě trochu zpět do odpoledního festivalového dění. Ačkoliv si pořadatelé letos mohli mnout ruce, že o víkendu nepršelo, sobotní úporné vedro také nebylo úplně ideálním počasím. Asi nejvíce to „odnesl“ Honza Jaroš se svým bandem, který vystupoval krátce po poledni na kinobus stage u nádraží. Na přímém slunci vydržela déle poslouchat pouze jediná fanynka.

Mnohem zajímavěji to vypadalo u kryté kolonády, která se proměnila zčásti v otevřenou kavárnu a zčásti v hudební odpočívárnu. Ale především nabízela stín. Vítané poležení v trávě třeba za zvuků italské kapely přivítaly desítky posluchačů. Řada z nich si také prohlédla výstavu představující divadelní ztvárnění muzikálu Šakalí léta, jehož koncertní provedení mohli zájemci na festivalu vidět v pátek.

Nejvíce návštěvníků bylo po poledni možné zaznamenat u Kongres stage, kde diváci tleskali romským muzikantům ze skupiny Galiani Gypsy Jazz. Lidé na místo proudili s nápoji či dobrotami, které podél kolonády nabízela řada stánků.

Koncertní hala nabídla od 13 hodin pásmo Z pohádky do pohádky, kdy na známé melodie tančily hvězdy ze Star Dance. Pořad zkomponovaný tanečníkem Janem Onderem představil několik vítězů zmíněné taneční soutěže. Na pódiu tak zatančili například herečka Dana Batulková, atletka Kateřina Baďurová či herecko – taneční pár Marie Doležalová a Marek Zelinka.

Vrchol přišel večer. Provedení živé hudby hradeckého symfonického orchestru a Kuhnova pěveckého sboru pod vedením držitele Oscara a slavného holandského skladatele a dirigenta Ernsta van Tiela k projekci Formanova filmu Amadeus bylo skutečnou třešničkou na festivalovém dortu. Ještě před zahájením dostal van Tiel cenu festivalu a zmínil, jak si akce získává reputaci i v zahraničí. „Váš festival je rok od roku slavnější a věhlasnější. Dělá opravdu skvělé jméno městu Poděbrady i celé zemi,“ řekl Ernst van Tiel. Pak už se chopil taktovky a pod čtyři hodiny včetně přestávky předvedli všichni muzikanti úchvatný výkon, který po řadě hudebních sekvencí odměňovala zaplněná hala nadšeným aplausem.