Harry Potter a Princ dvojí krve. To je aktuální tahák v mladoboleslavském multikinu CineStar. V současné době se vysílá hned pětkrát denně. A bude tomu tak i ve vysílacím týdnu až do příští středy. K tomu navíc Harry Potter bude promítnut v sobotu a v neděli od 12.15 hodin. A před plátno se na tento film přišly podívat už tisíce návštěvníků.

Tragikomedie Operace Dunaj nás zavádí do české hospody, do níž nabourá polský tank. Vracíme se do roku 1968 a k invazi spojeneckých vojsk, které nám přišly „pomoci“ Jak to vypadá, když se do vší hospody nechtěně zavítají nechtění hosté z Polska, k tomu navíc v uniformě, na to si musíte zajít do kina. Operaci Dunaj promítají denně od 20.45 hodin.

Piráti na vlnách (20.30) by mohl být snímek, který bude hojně navštěvován. Po Lásce nebeské přichází Plavba nebeská. Jeden z nejúspěšnějších a nejzábavnějších scenáristů současnosti Richard Curtis umístil svou režijní druhotinu na moře a obsadil do ní ty nejlepší britské komiky současnosti a ty nejlepší hudební kousky z šedesátých let minulého století. Vznikla rebelantsky drzá komedie o skupince excentrických dýdžejů, s nimiž by každý rád prožil aspoň kousek života.

Pokoj v duši - silný životní příběh se odehrává na pozadí drsné scenérie hor se vším, co je pro střední Slovensko typické – patriarchát, pytláctví, rasová nesnášenlivost, krádeže dřeva, ale hlavně ukazuje velkou soudržnost rodiny, víru, přátelství a lásku. Pokoj v duši uvidíte jen o víkendu od 12.30 hodin.

Transformers: pomsta poražených (15.00). „Mimozemští roboti měnící se v pozemská auta jsou zpátky. Co se zdálo být riskantním podnikem, se pod vedením předního hollywoodského bouráka Michaela Baye proměnilo v počátek potenciálně velmi úspěšné série, která právě teď píše svou druhou kapitolu. Jak už to tak u pokračování chodí, druzí Transformers mají být akčnější, napínavější a zábavnější,“ uvedla generální manažerka multikina CineStar Ivana Nováčková. Budou?

Proroctví (18.00). „V roce 1959 je jako součást otevíracího ceremoniálu nové základní školy požádána skupina studentů, aby nakreslila obrázky, které budou uloženy do zvláštního pouzdra a uschovány pro budoucí generace. Ale jedna záhadná dívka místo kreslení zaplní svůj papír řádky zdánlivě náhodných čísel,“ podotkla manažerka Nováčková. O padesát let později nová generace studentů zkoumá obsah pouzdra a dívčin mystický vzkaz skončí v rukou mladého Caleba Koestlera. Ale je to Calebův otec, profesor John Koestler, který učiní zarážející odhalení, že přiložený vzkaz předpovídá s neuvěřitelnou přesností data, smrtelné daně a souřadnice každé významné katastrofy za posledních 50 let. V hlavní roli hraje Nicolase Cage.

Do výčtu programu chybí snímek Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů. Vysílá se hned třikrát denně od 14.45, 16.45 a 18.45. Že bude kino plné nejmenších, o tom není pochyb.