V duchu Ordinace v růžové zahradě se uskutečnila módní show v obchodním centru Olympia v Mladé Boleslavi. Hosty show s nejnovějšími módními trendy se totiž stali herci z oblíbeného televizního seriálu Martin Písařík, jenž představuje doktora Všetečku, a Lenka Zahradnická, která v seriálu hraje sestřičku Veverku.

Stovky diváků si také mohly poslechnout hudební uskupení M. P. Akustik – skupinu Martina Písaříka, která přítomným zahrála hned několik písní z hercovy dílny.

Nejen desítky nejnovějších modelů se tak staly předmětem Módní show aneb Olympia módní ordinací. Své kousky zde také předvedli mladí módní návrháři ze SOU Lysá nad Labem.

Hlavními hvězdami módní show v Olympii se stali herci ze seriálu Ordinace v růžové zahradě Martin Písařík a Lenka Zahradnická, kteří poskytli Boleslavskému deníku rozhovor.

Moderovali jste módní show, co vy a móda?

Martin Písařík:Tak já módě moc nerozumím, ale líbí se mi to, když se někdo umí oblékat úměrně tomu, jak vypadá nebo jaká je jeho tělesná stavba. Já mám rád hlavně pohodlné, nemusí nějak výrazně vypadat. Ale obdivuji každého, kdo se v těch trendech vyzná a umí věci nakombinovat tak, že mi to mnohdy přijde jako zvláštní. Na druhé pokoukání mi to ale přijde pěkné.
Lenka Zahradnická: Já ji mám taky ráda, ale že bych trendy nějak sledovala, to si říci nedá. Jsem spíše takový „sekáčový“ typ. Tam vyhrabávám takové ty neskutečně barevné divné věci a šílenosti. Kolikrát si asi lidi na ulici myslí, že jsem blázen. Preferuji pohodlnost a kombinuji divné věci.

Jaká pro vás byla dnešní show z hlediska moderování?

Martin Písařík: My se s Lenkou známe hodně dlouho, jelikož s amatérským divadlem Radar jezdíme po dětských domovech a po školách. Hrajeme pohádky pro děti. Ale moderování společně? Myslím, že to bylo dnes poprvé, málokdy se takto setkáme. Máme spolu problém i vystupovat, jelikož si jeden druhému přijdeme tak hrozně vtipní, že skoro není možné, abychom byli na jednom místě oba dva (se smíchem).
Lenka Zahradnická: Byla jsem hrozně nervózní, trémou vždycky omdlévám, myslím si, že to v životě nezvládnu. Ale maximálně jsme si to užili, lidi byli v pohodě, byla to sranda.
Martin Písařík: Já jsem byl taky z Lenky hodně nervózní. (Lenka: Je to kolega – se smíchem). Pak jsme si to ale užili a bylo to fajn. Naštěstí jsme dostali pěkně připravené materiály, sami jsme si to rozdělili, věděli jsme, co říkat, a nemuseli jsme tudíž improvizovat

Nemohu opomenout seriál Ordinace v růžové zahradě. Jak vám osobně působení v seriálu změnilo soukromý život?

Martin Písařík: No určitě změna je, je to nejsledovanější český seriál. Spousta lidí si nás projektuje do těch postav, což je samozřejmě někdy příjemné, někdy méně. Naštěstí já mám sympatickou roli a Lenka taky, takže reakce lidí vůči nám jsou pozitivní, velmi milé a příjemné. Když člověk například přijde někam do hospody, nemá pocit, že je tam sám. Všichni se kouknou a nabídnou panáka a podobně. Mám tak kolem sebe spoustu lidí, se kterými se mohu dát do řeči.

Kde všude vás lidé kromě televizních obrazovek mohou ještě také vidět?

Lenka Zahradnická: Všude možně. Já jsem teď naskočila v Praze do Roxy, kde hraji v muzikálu Pornohvězdy, pak působím v RockCafé, jezdím zájezdové představení, natočila jsem filmeček a tak dále Je toho dost. Nějaké věci se ještě rýsují, takže když lidé budou chtít, určitě si mě najdou.
Martin Písařík: Já jsem v angažmá v divadle ABC a Rokoko, do toho hraji v Městském divadle Příbram, v Kalichu, v divadlech Viola a Rubín a s divadlem Radar jezdíme s pohádkami pro děti. Ještě mám kapelu Akustik, se kterou jsme dnes vystupovali. Snažím se jí dávat co nejvíce času, abychom co nejvíce hráli.