Hudebníci předvedli svůj nový repertoár, který od svého posledního streamovaného vystoupení pilně nacvičovali. Představili skladby od celkem čtyř autorů. Celý koncert zahájili skladbou Hudba k ohňostroji od skladatele George Friedricha Händela. Dále představili dvě nové skladby, které kvarteto trénovalo poslední půlrok. Jednalo se o Concerto grosso Arcangela Corelliho a smyčcový kvartet Josepha Haydna zvaný Skřivánčí. Závěrečnou skladbou se pro tento večer stala druhá věta Smyčcového kvartetu č. 1 Petra Iljiče Čajkovského.

„Je to jako u mě v obýváku,“ komentovala se smíchem situaci violoncellistka Pavlína Marcínová. Ta si z vystupování pouze prostřednictvím videopřenosů bez živého obecenstva příliš nezoufá. Naopak je to podle jejích slov komornější koncert bez jakékoliv trémy. Houslista Tomáš Hušek však vnímá online koncerty odlišným způsobem. „Mě kamery stresují a oční kontakt se živým publikem je pro mě uklidňující. Takže se moc těším, až budeme opět hrát naživo,“ svěřuje se. S podobným názorem přichází také violista Jaroslav Kurzveil, který se těší především na vystoupení při vernisážích. Houslista Richard Pabišta zase hovoří jako o možnosti koncertování jako o narozeninovém daru pro své blízké.

Celé představení se vysílalo prostřednictvím platformy Scéna 2020, která již od loňského roku umožňuje mladoboleslavským umělcům zprostředkovat svá vystoupení divákům. Tato nejen hudební, ale také divadelní představení vysílá také regionální televizní stanice První Boleslavská. MBQuartet zde ve čtvrtek vystoupil již podruhé. Svůj první online koncert zde odehrál 24. listopadu, kdy stejně jako tentokrát podpořil dětské centrum. „Prosíme všechny, kteří se dívají, aby podpořili dobrou věc. V této době je to zapotřebí,“ vyzval MBQuartet i tentokrát své diváky.

Kristýna Žáková