Při vzniku nápadu jste byl něčím inspirován?
Je škoda, když učitelky zpívají s dětmi ve školách písničky z Dětských not, že tento repertoár zazní často jen jednou na školní akademii a pak postupně zanikne. Protože Paprsek je technicky slušně vybaven, můžeme dětem z přihlášených sborů umožnit zazpívat si před publikem.V tom jsem cítil mezeru, kterou bychom mohlipomoci zmírnit a napravit.

Přihlášené pěvecké soubory jsou pouze z Boleslavi?
Přihlášené sbory jsou z celého okresu: Semčice, Dobrovice, Březno, Bezno, Bělá pod Bezdězem a samozřejmě boleslavské školy. Počet zpívajících bude téměř 300.

Týká se festival i jednotlivců?
Festival by mohl být v budoucnu i šancí pro jednotlivce, ale nejdřív musí zapustit kořínky, vyrůst z plenek a nějak krystalizovat.

Co od festivalu očekáváte?
Věřím, že by z něho za pár let mohla být znamenitá kulturní akce s šancí objevovat talenty, atraktivní pro širokou veřejnost. Očekáváme, že navážeme užší spolupráci se sbory, které o ni stojí. Chceme si navzájem pomáhali repertoárově, těšíme se, že nám například sbory pomohou objevit nové talenty. Chceme sdělit veřejnosti, že dětské zpívání populárních písniček je povznášející a zábavné a přináší dětem potěšení. Soutěžní řevnivost bychom rádi nahradili společnou interpretací dvou písní úvodem a na závěr.

Kdo vám pomáhal a jak dlouho probíhají přípravy?
Školy jsme oslovili na začátku letošního roku, pak jsme čekali, zda se přihlásí. Když pak v březnu počet zájemců výrazně stoupl, začali jsme už tušit, že nás čeká spousta práce, ale zajímavé a přítažlivé. Pomáhají mi kolegové z Občanského sdružení Paprsek.

Kdo financuje festival? Rozhodně všechno stojí nějaké peníze.
Financujeme si ho sami. Občanské sdružení, to jest rodiče dětí z Paprsku. Je to proto, že jsme se neodvážili požádat o příspěvek, když jsme nevěděli, jakou bude mít vyhlášení festivalu odezvu u veřejnosti.