Tak tohle ještě hudební nadšenci přímo v Mladé Boleslavi nezažili! Už 28. května totiž město ožije další várkou kultury, o kterou v poslední době rozhodně není nouze. Tentokrát si však Boleslaváci užijí na hudební notě díky MB Festu, který představí převážně regionální hudební skupiny.

„Bude to opravdu velká akce, chystáme hned dvě podia a vystoupí 20 kapel,“ prozradili Deníku organizátoři akce z Agentury Jan Šťastný a Filip Šubr. Podia budou umístěna v historické části města, a to na Staroměstském náměstí a také na nádvoří Boleslavského hradu.

Na co se těšit?

Ve Ško-energo stage na Staroměstském náměstí se představí velmi kvalitní boleslavská formace Michael's Cathedral a své hity dodá i oblíbená mladoboleslavská skupina Seven. Chybět nebude ani regionální skupina Crossband či Syndrom. Velkým tahákem však bude jedna z nejznámějších českých kapel Clou, která má na svědomí takové hity, jako jsou Believe, Snowy wings atd.

Na experimentální scéně se pak představí kapely Pepek a námořník – Fix a námol, L´arrache couer, Čikaři (sitár), Herky (divadelní šanson), Durmančiny bylinky, Bubenická dumshow (soubor teplických mistrů bicích nástrojů), Václav Koubek a další.

„U jižní stěny Domu kultury Mladá Boleslav bude připraven doprovodný program v podobě graffiti jamu, ten začne od 12 hodin,“ doplnil Filip Šubr z pořadatelské agentury.

Vstupné na MB Fest činí sto korun, přičemž děti do 12 let mají vstup zdarma. Leták k festivalu si stáhněte ZDE!