Zážitek roku 2009, divácká anketa o nejoblíbenějšího herce, herečku i inscenaci Městského divadla Mladá Boleslav, snad poprvé ve své historii vyvolal dojetí.

Mezi inscenacemi totiž vyhrála hra Dědeček automobil, jež byla napsána dle knihy spisovatele Adolfa Branalda.

Diváci ji jednoznačně zvolili za vítěznou. Oslovila je nejvíce ze všech představovaných her v roce 2009.

Ale Adolf Branald se tohoto ocenění bohužel nedožil.

Cenu za Dědečka převzali, místo režiséra Radka Balaše, který je rovněž autorem divadelní adaptace i choreografie k této hře, Martin Hrubý a Petr Mikeska (představitelé Laurina a Klementa).

Na druhém místě se umístila inscenace Smím prosit? Oty Jiráka a třetí příčka patří satirické komedii Sebevrah z dílny dvojice Khek – Mikeska. V loňském roce si cenu za nejoblíbenější hru převzal Pavel Khek, jenž režíroval Miláčka.

Herečkou roku 2009 se stala Karolina Frydecká, která v loňském roce obsadila třetí místo. Druhé místo získala Veronika Kubařová a třetí pozice patří Petře Nakládalové, obě se umístily v loňském roce se shodným počtem bodů na prvním místě.

Nejoblíbenějším hercem mladoboleslavského souboru se stal Ota Jirák, který v loňském roce oslavil životní jubileum, a tak na Malé scéně Městského divadla byla představena jeho autorská hra Smím prosit?, v níž si i zahrál.

Druhé místo mezi nejoblíbenějšími herci pro rok 2009 patří Petru Mikeskovi, jenž se už delší dobu drží na předních příčkách anket Zážitek roku. V loňském roce obsadil zlatou pozici. Třetí letošní místo patří Matouši Rumlovi, nejmladšímu herci souboru, kterého diváci mohou znát i z televizního sitcomu Comeback.