Projekce filmu o Králi popu Michaelu Jacksonovi This Is It je pro mimořádný zájem diváků prodloužena o tři týdny.

Film se těší obrovskému zájmu diváků po celém světě.

„Český distributor, společnost Falcon, se dohodla se Sony Pictures Entertainment na prodloužení uvedení filmu o tři týdny, film se proto bude uvádět v českých kinech až do 2. prosince 2009,“ řekla Ivana Nováčková, generální manažerka boleslavského multikina CineStar.

V českých kinech film za první víkend zhlédlo 92 829 diváků. Také ve světové distribuci si film vedl úspěšně. V celosvětových tržbách zaznamenal 101 milionů dolarů (32,5 milionu na americkém trhu a 68,5 milionů dolarů na mezinárodním), což představuje vůbec nejlepší výsledek v žánru koncertního filmu. Na mezinárodním trhu jsou pak pětidenní tržby celkově pátým nejlepším víkendovým výsledkem letošního roku.

Snímek This Is It, který dokumentuje události od dubna do června 2009, čerpá z více než stovky hodin záběrů ze zákulisí, na kterých je možné vidět Jacksona během zkoušek písní na jeho vystoupení. Divákům se tak dostane výjimečného a soukromého pohledu na zpěváka, tanečníka, filmového tvůrce, architekta a génia, který zde tvoří a cizeluje své největší a poslední vystoupení.

Režie filmu se ujal Kenny Ortega, který se na přípravách koncertu podílel jakožto tvůrčí partner Michaela Jacksona a měl na starosti také režii koncertních vystoupení. Producenty filmu jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. Vedoucími výroby jsou John Branca a John McClain. Film do kin po celém světě uvádí Sony Pictures Releasing. Více na adrese www.thisisit-film.cz.