Hudební festival MB Fest se poprvé konal na revitalizovaném Staroměstském náměstí, které tak bylo dočasně neprůjezdné. Lidé se kromě prodávanou zmrzlinou či nápoji mohli osvěžit přímo ve stylizovaném korytu řeky Jizery, což také zhusta činili.

A v teplém, později až dusném podnebí to opravdu přišlo vhod.

Návštěvníci si ale do centra města přišli především poslechnout 14 kapel, jež zde dohromady na dvou pódiích (u Staré radnice a na nádvoří hradu) vystoupily. Na náměstí nechyběly stánky s občerstvením i staročeskými lahůdkami, jako třeba již tradičním trdelníkem.

Festival zahájili na hlavní scéně tanečníci Fit studia Gábina a skupina Michael´s Cathedral, poté přehlídku odstartoval jeden z organizátorů akce a moderátor Filip Šubr. Postupně zde zahrály kapely Strabivari, Sound Pictures, Syndrom, Seven, CrossBand a před závěrečným koncertem CLOU vystoupil i několikanásobný mistr světa ve footbagu Václav Klouda.

Experimentální scéna na hradním nádvoří přivítala skupinu Pepek námořník, oblíbeného svérázného harmonikáře Václava Koubka, L´Arrache couer, Čikari, Fix námol, Herky nebo Durmančiny bylinky.

Odskočit si zájemci mohli na některou z ěkolika mobilních toalet. MB Fest skončil ve 22 hodin, k žádnému přestupku vůči veřejnému pořádku nedošlo.