Město ožije další várkou kultury, o kterou v poslední době není nouze. Tentokrát si však Boleslaváci užijí na hudební notě díky MB Festu, který představí převážně regionální hudební skupiny.

„Přestože původně existovaly vážné obavy o konání akce na Staroměstském náměstí kvůli hygienickým limitům hluku, nakonec se společnými silami podařilo konání akce zachránit,“ sdělili Deníku organizátoři akce z Agentury Jan Šťastný a Filip Šubr.

"Především mi dovolte zmínit iniciativu a pomoc pana náměstka Marka, bez jehož pomoci by nám byl festival znemožněn! Festival se nakonec skutečně podaří uspořádat na Staroměstském náměstí," dodal Filip Šubr. Pořadatelům hraje do noty i skvělé počasí, je slunečno a přitom není žádné vedro, takže ideální počasí na festival.

MB Fest se uskuteční hned na dvou scénách na Staroměstském náměstí a také na nádvoří boleslavského hradu. Oficiální start je v 15:15 hodin.

Na co se těšit?

V rámci festivalu MB Fest se představí velmi kvalitní boleslavská formace Michael's Cathedral a své hity dodá i oblíbená mladoboleslavská skupina Seven. Chybět nebude ani regionální skupina Crossband či Syndrom.

"Velkým tahákem však bude jedna z nejznámějších českých kapel Clou, která má na svědomí takové hity, jako jsou Believe, Snowy wings atd.,“ uvedl za organizátory Filip Šubr.

Dále se představí kapely Pepek a námořník – Fix a námol, L´arrache couer, Čikaři (sitár), Herky (divadelní šanson), Durmančiny bylinky, Bubenická dumshow (soubor teplických mistrů bicích nástrojů), Václav Koubek a další.

„U jižní stěny Domu kultury Mladá Boleslav bude připraven doprovodný program v podobě graffiti jamu, ten začne od 12 hodin,“ doplnil Filip Šubr z pořadatelské agentury.

Vstupné na MB Fest činí sto korun, přičemž děti do 12 let mají vstup zdarma.