Muzejní noc
Kdy: 14. června od 17 hodin
Kde: bývalý kapucínský klášter Mnichovo Hradiště

Proč přijít: Každých 30 minut se budou konat prohlídky bývalého kapucínského kláštera doplněné o scénky v podání Divadýlka na dlani. K poslechu zahraje tamní kapela Rezekvítek. Zaměstnanci z Kapucínského kláštera Mnichovo Hradiště nabídnou návštěvníkům drobné občerstvení.

Blbec k večeři
Kdy: 14. června od 19 hodin
Kde: hřiště v Korytech

Proč přijít: Ochotnický spolek Pípa platí předvede známou hru Blbec k večeři. Po představení zahraje mladoboleslavská kapela Putna. Předprodej vstupenek v infocentru v Mnichově Hradišti. 

Koncert skupiny Čechomor
Kdy: 14. června od 19 hodin
Kde: Klub Loděnice v Benátkách nad Jizerou

Proč přijít: Koncert známé české kapely se odehraje pod širým nebem v Klubu Loděnice. Návštěvníci budou mít možnost zakoupit si občerstvení přímo v areálu.

Alpaka GO
Kdy: 15. června od 13 hodin
Kde: hřiště Plužná

Proč přijít: Během charitativního dne budou mít návštěvníci možnost fotit si alpaky, mazlit se s nimi či je vzít na procházku. Celý program vznikl jako podpora sbírky pro Michala Bartoše, který onemocněl multifokální motorickou neuropatií.

Krajská soutěž v požárním sportu
Kdy: 15. - 16. června od 8 hodin
Kde: Městský stadion v Mladé Boleslavi

Proč přijít: Na hasiče čeká běh na 100 metrů s překážkami, štafeta a požární útok. K ukončení a vyhodnocení soutěže dojde v neděli v 15:30. Návštěvníci jsou zváni k podpoře místních hasičů.

Jízda historických velocipedů
Kdy: 15. června od 9 hodin
Kde: dílna pana Procházky - Bezno

Proč přijít: Na programu je jízda zručnosti, jízda po stopách pana Procházky nebo vystoupení žáků základní školy v Bezně. Nejen závodníci se mohou pokochat pohledem na historické velocipedy. 

Tatra v Českém ráji
Kdy: 15. června od 8 hodin
Kde: Český ráj

Proč přijít: V sobotu ráno se na turnovském náměstí uskuteční výstava vozidel Tatra. Odtud vyrazí na cestu, kdy průjezdní kontroly povedou i přes obce a města na Mladoboleslavsku. V Mnichově Hradišti proběhne výstava vozidel od 11:30 a na náměstí započne druhá etapa závodu. Připraven je i koncert kapely O. V. J. Dixie Liberec.

Melodie letního večera
Kdy: 15. června od 18 hodin
Kde: Zvířetice u Bakova nad Jizerou

Proč přijít: Přední česká sopranistka Jana Veberová zazpívá světové skladby různých žánrů. Na saxofon a klarinet ji doprovodí Boris Buňka.

Historical airshow 2024
Kdy: 15. června od 9 hodin
Kde: letiště Mladá Boleslav

Proč přijít: Historická i soudobá letadla se předvedou ve vzduchu nad mladoboleslavským letištěm. Přípraven je i odborný komentář. Zájemci mohou využít vyhlídkový let nad památkami v okolí.

II. Sugar RC Rally
Kdy: 15. června od 9 hodin
Kde: parkoviště muzea Dobrovice

Proč přijít: V areálu parkoviště se odehraje závod RC modelů. K vidění budou modely značek Škoda, Lancia, Ford nebo BMW. 

Neckyáda
Kdy: 15. června od 13 hodin
Kde: park Jabkenice

Proč přijít: Vítěze neckyády ovlivní i diváci. Přehlídka nejrůznějších podomácku zhotovených plavidel je pastvou pro oči.

Dvořákův festival
Kdy: 16. června od 17 hodin
Kde: kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mohelnici nad Jizerou

Proč přijít: V rámci koncertu zahrají na trubku Pavel Herzog a na varhany Petr Hostinský. Letos probíhá již 68. ročník tohoto známého festivalu.