„Pro rok 2018 máme představu masopustního průvodu, ovšem trochu jinou trasou. Končit budeme u místní sokolovny, kde bude program pokračovat tancovačkou při živé muzice, vyhodnotíme nejlepší masku a součástí bude i maškarní pro naše seniory,“ uvedl Petr Matoušek, šéf Městských kulturních zařízení v Bělé. 

Ve městě se opět rozhoří čarodějnický oheň, kde si budou moci děti zasoutěžit a dospělí pobavit u muziky. Celý rok bude ale především ve znamení oslav 100. výročí vzniku republiky. Program, který se bude k tomuto vázat, bude prostupovat celým rokem. „Divadelní představení, přednášky, z místního zpravodaje se Běláci dozvědí, co se psalo před sto lety, čekají nás koncerty, budeme debatovat s legionáři a čekají nás třeba čím díl víc oblíbené dílničky na zámku a letní a divadelní scéna na jeho nádvoří,“ vyjmenoval několik akcí Petr Matoušek.

Chybět v Bělé nebudou všechny oblíbené akce, ty tradiční, na které jsou Běláci zvyklí. Těšit se tak například mohou na ples města, velikonoční setkání, Středověký jarmark, promenádní koncerty v parku nebo loučení s prázdninami. 


PETRA ONDRÁČKOVÁ