Boky vlnící se do rytmu hudby, barevné nabírané sukně, tajemné výrazy a zejména tóny Orientu. To vše se uskuteční na Orient Gala Show, která se koná v pátek od 19 hodin v kosmonoské restauraci U Šmaku.

Během večera se představí hned několik účinkujících. Představí je Shareefa - Eva Hlávková, která orientálně laděný večer pořádá.

„Tanečnice Shareefa jsou frekventantky kurzu, které tančí v naší taneční škole, a na Orient Gala Show budou získávat certifikáty o tom, že absolvovaly kurz. Za taneční školu Shareefa vystoupím i sólově. Představím tanec s křídly bohyně Isis a egyptský tanec. Wardah el Shareef je profesionální skupina z Prahy tančící egyptské folklorní tance. Konkrétně předvede tance s holemi. Celá skupina jezdí na taneční soutěže po celém světě. Skupina Cekirdek jsou dámy z Kladna, zabývají se historickým šermem, dobovým a orientálním tancem. V Kosmonosích představí tureckou karsilámu, to je tanec, který se tančí ve velmi rychlém tempu, a je to pro diváky velice zajímavé. Někdy k tomu hrají i na tamburínu. Je to takový cikánský tanec s dlouhými nabíranými barevnými sukněmi,“ řekla Eva Hlávková.

Mezi další představení patří například Krea Tribal, což je vystoupení Niky Kulové, tanečnice z Plzně. Ta vystupuje po České republice s tancem, kterému se říká tribal, v němž je velice úspěšná. Na večer si připravila vystoupení inspirované tanečnicí a špionkou Mata Hari a také předvede fantasy fusion.
„Tribal znamená kmenový tanec, kde se spojují prvky několika orientálních tanců, například z Balkánu,“ vysvětlila Eva Hlávková.

Tanečnice Fatima se svými žákyněmi zatančí tanec s holemi, vystoupí také sólo v rytmu bubnů.

„Bubny budeme mít i naživo. Představí se formace Afra Kokodan. Je to poměrně mladá skupina hráčů na bubny, jež zahraje západoafrické rytmy. V jejich rytmu zatančí naše skupina s tanečnicemi afrotanců,“ doplnila Hlávková.

Už od 18 hodin bude otevřen bazar s orientálními kostými. Ke koupi tu budou i šperky, boty, šátky a jiné. V tombole mohou příchozí vyhrát například orientální šátky či poukazy na kurzy.

Taneční škola Shareefa sídlí na náměstí Míru. O škole mluví Lenka Prádlerová: „Tančíme skoro každý den, děláme i semináře, tančí tu děti, dospělí i starší dámy, rozpětí je obrovské. Muže mezi sebou zatím nemáme, ale je to škoda. Myslím si, že afrotance by tančit mohli. Věnujeme se jak klasickým orientálním tancům, folklorním tancům, tak afrotancům a arabskému flamencu. Z orientálních tanců se zejména zaměřujeme na Egypt.“

„O víkendu 19. a 20. září máme v sále Moce Energy naplánovaný víkend s profesionální flamenco tanečnicí La Chiri, Janou Halukovou. Je skvělá a dokáže člověka pro tanec skutečně nadchnout a moc se na ní těším,“ doplnila Eva Hlávková.

Kurzy v Taneční škole Shereefa jsou děleny na semestry – podzimní a jarní. V létě je hodin méně, jsou i zkrácené lekce, protože jsou dovolené. Hodiny jsou rozdělené na začátečníky i pokročilé.