Úspěch party kluků dávno překročil hranice našeho regionu. Mladoboleslavská skupina Kočky neberem totiž skončila v celorepublikovém finále Emergenza festivalu na vynikajícím třetím místě!

Neděle v pražském hudebním klubu Matrix patřila kapelám. Po celé odpoledne a večer tu vystoupilo několik – ať už více či méně – nadějných skupin, které se probojovaly do střetů o co nejlepší umístění v českém finále mezinárodní soutěže pro nezávislé kapely - do finále Emergenza festivalu.
Své zastoupení zde měla i Mladá Boleslav v podobě muzikantů z pop-punk-rockové skupiny Kočky neberem, která mimochodem nedávno obsadila druhé místo ve Středočeském Otíkovi o nejpopulárnější kapelu ve Středočeském kraji. Mladoboleslaváci rozhodně neudělali ostudu a určitě patřili mezi nejlepší, což nejdříve bouřlivě ocenili diváci a poté i porota. Kočky neberem tak vybojovali skvělé bronzové medaile!

„S umístěním jsme rozhodně spokojeni. Také musím poděkovat fanouškům, bez kterých bychom se takto daleko nikdy nedostali! Včera na českém finále jsme se díky nim dostali až před porotu, která nás umístila na krásnou 3. pozici, za kapelu The Colorblinds a vítěznou kapelu Natural, kterým tímto gratuluji! Bohužel jsme zůstali jedno místo za festivaly Rock for People a Sázavafest, ale nedá se nic dělat. Jen mě trošku mrzí, že kapela Natural, celkový vítěz, hraje 36 let a díky své písničce „Já na to mám“ prodala přes čtvrtmilionu CD… Ti to prostě nemají zapotřebí. Ještě musím zmínit jednu skvělou zprávu, náš „basák“ a zpěvák Honza Kaňka vyhrál novou basu, což se mu bude určitě hodit i do budoucna,“ ohodnotil vystoupení klávesista kapely Hynek Šturma.

Blahopřejeme!