Příští úterý, tedy 19. dubna, bude Kinokavárna Svět hosit netradiční představení. Jedná se o Aussig - nezávislý film v angličtině, který byl napsán a režírován Tonym Lauem. Ausssig je černá komedie natočená v Ústí nad Labem, premiéru si odbyla 23. října 2010 v aule Univerzity J. E. Purkyně, kde film i původně vznikl. Jméno filmu však nemá nic společného s historií tohoto severočeského města.

Příběh pojednává o vztahu ruského a amerického lektora na místní univerzitě. Oba jsou nuceni bydlet spolu v jednom malém pokoji na kolejích. Vzrůstá mezi nimi velké napětí, které je podněcováno propastnou rozdílností jejich povah a vzájemnými antipatiemi. Rozpory vznikají z banálních hádek a neshod – od přidávání kečupu do jídla až po způsob jak jednat se ženami. Je to, jako by se další studená válka rozpoutala na bojišti jejich těsného kolejního pokoje. Film se nyní uchází o ocenění na různých festivalech v Evropě i USA.

V Aussigu hostují také někteří čeští herci jako je Hana Vagnerová, Petra Lustigová, Ondřej Brzobohatý, Ondřej Pavelka a byl napsán a režírován Tonym Lauem. Tony Laue, žije a pracuje v České republice, konkrétně v Litoměřicích, již deset let. Napsal také scénář k filmu Rex-patriates, který měl premiéru v Praze v roce 2004 a byl uveden i v České televizi. U Aussigu se podílel jak na psaní scénáře, tak film režíroval a zahrál si i jednu z hlavních rolí.

Tvůrci filmu plánují účast na různých mezinárodních i českých filmových festivalech nezávislého filmu.