Bělá p. Bezdězem

Park na Masarykově náměstí v Bělé pod Bezdězem nabídne návštěvníkům v pátek 7. července od 19.30 hodin promenádní koncert nazvaný Old country band.

Hradiště

Zámek Mnichovo Hradiště bude v neděli od 10.15 do 10.45 hodin patřit dětem, které se na prohlídku vydají s průvodkyní v dobovém kostýmu. Vstupné je 50,-Kč

Sedmihorky

Hudební a divadelní festival v Sedmihorkách pokračuje ve čtvrtek, 13. července. Na jevišti tentokrát ve 20 hodin vystoupí známý houslista Pavel Šporcl.

Mladá Boleslav

Promítání za svitu hvězd si mohou zájemci užít v letním kinu Na Karmeli. Těšit se mohou na českou komedii a drama Teorie Tygra. Promítání začíná ve 21.30.

Ilustrační foto - autobus MHD Mladá Boleslav
KRÁTCE: V MHD cestující už brzy zaplatí kartou

Mladá Boleslav

Areál jednoty bratrské se veřejnosti otevře ve čtvrtek, 13. července od 14 do 21 hodin. Probíhat zde bude zábavné odpoledne, návštěvníci si vyzkouší například ptačí sudoku.

Lysá nad Labem

Repliku legionářského vlaku, tzv. Legiovlak, si mohou zájemci zdarma prohlédnout v neděli 9. července od 10 hodin na nádraží v Lysé, a dále denně do 13. července.

Podlázky

Zřícenina Hradu Michalovice bude v sobotu, 8. července patřit Fešákům. Koncert Tam u nebeských bran (50 let Fešáků s hostem) začíná v 19 hodin. Vystoupí i Míša Tučná.

Turnov

Pivovar Rohozec také letos pořádá cyklus koncertů s názvem Rohozecké prázdniny. Dnes večer pozve na kapelu Olympic revival, a to od 20.30 hodin přímo do pivovaru.

Osada Chaloupky u Kosmonos. Ilustrační foto.
Osada Chaloupky vyhrála boj o vodovod

Podkost

Zpátky do minulosti se budou moci o víkendu 8. a 9. července přenést návštěvníci Hradu Kost, kde se konají tradiční historické slavnosti. Hrad je od 9 do 18 hodin.

Dobrovice

Každý den v týdnu mají otevřeno Dobrovická muzea, kde je pro děti od tří let připraven program s interaktivní tabulí pod vedením lektora. Ideální program na ošklivé dny.

Bělá p. Bezdězem

V neděli pozve na svůj pravidelný recitál Táhlý nápěv teskně zní… do sálu Muzea Podbezdězí na bělský zámek Radek Tomášek a jeho syn Radek. Akce začíná v 18 hodin.

Mladá Boleslav

Krásná louka bude zítra poprvé v historii hostit Unique Festival. Akce potrvá od 14 do 22 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na dvacet vystupujících a dvě pódia.

Desítky diváků sledovaly letové ukázky dravců, jejichž výcvikem se zabývá sokolnice Věra Gilová z Dubé u Doks, která je přes léto na Státním zámku Mnichovo Hradiště  pravidelným hostem. K vidění byl výr, raroh, mládě sovy pálené i krkavec.
OBRAZEM: Sokolnice představila také krkavce

Mšeno

Na plochodrážním stadionu ve Mšeně se v sobotu 8. července odehraje dvanáctý ročník mistrovství světa mopedů Stadion, které patří mezi veterány. Start je v poledne.

Mladá Boleslav

Letní areál pod zříceninou hradu Michalovice přivítá v sobotu 8. července od 19 hodin Fešáky, jejichž hostem bude dcera Michala Tučného Míša. Kapela letos slaví 50 let!

Milovice

Velkolepou bojovou ukázku nabídne v sobotu 8. července připomínka bitvy u Zborova. Rekonstrukce bitvy začíná ve 14 hodin bývalé vojenské cvičiště u milovického nádraží.

Mělnické Vtelno

Sochařka z Vysoké Libně Marie Videmanová představí svá prostorová díla na výstavě v kulturním centru Kostel v Mělnickém Vtelně, kterou zahájí vernisáž 14. července.

Most v Sojovicích.
Stoletý most v Sojovicích nahradí nový