Doksy

Vstupné zdarma, speciální rolovaná zmrzlina, chutné pochoutky z grilu od mistra řezníka a spousta hudebních kapel čeká v sobotu 5.8. na návštěvníky Zadarmofestu v Doksech. Rockový festival pořádaný na pláži Klůček v Doksech láká širokou veřejnost na pestře nabitý hudební program. Na festivalu zahrají kapely jako Rain, DC Radio, Scream of the Lambs nebo Syndrom. Záměrem organizátorů Zadarmofestu bylo vytvořit akci, na kterou přijde velká spousta lidí. Jeden z partnerů festivalu pivovar Cvikov nabídne návštěvníkům v těchto horkých letních dnech točené pivo Cvikov.

Podkost

Milovníci historie a tajemna si přijdou na své tento pátek a sobotu na hradě Kost, kde se budou konat noční prohlídky. Během nich se návštěvníci vrátí do 16. století, kdy byl na hradě založen pivovar. Ti menší se mohou těšit na hradního maskota v podobě draka.

Dětenice

Na opékané divoké čuně, krevety, jehněčí klobásky, chobotnice, ústřice, uzeného kapra nebo domácí koláčky si můžete zajít v sobotu 5.8. na zámek Dětenice, kde se bude konat středověký food festival. Ten se ponese v duchu Francké říše a Barbarského severu.

Kofola představila řešení nadměrného hluku, který trápí okolní obyvatele. Situace by měla být vyřešena nejdéle do dubna příštího roku
Obyvatelé Mnichova Hradiště bojují s hlukem z Kofoly

Hrubá Skála

Výstavou Českých korunovačních klenotů se mohou návštěvníci zámku Hrubá Skála pokochat již dnes a to až do konce srpna. Unikátní výstava k příležitosti 670. výročí od korunovace Karla IV. představí mistrovskou repliku nejhodnotnějšího českého pokladu.

Loučeň

Na zámku začalo České pohádkové léto, které potrvá celý srpen. Na návštěvníky tam čekají oblíbené pohádkové postavičky, Rumcajs, Křemílek a Vochomůrka a další. Děti se setkají s pohádkovými hrdiny, budou plnit soutěžní úkoly a nemine je odměna.

Mnichovo Hradiště

V zahradách zámku Mnichovo Hradiště mohou příznivci loutkového divadla v neděli 6.8. od 11:30 shlédnout divadelní představení s názvem V lese, v jednom… Akci pro děti lze spojit s prohlídkou renesančního zámku.

Sedmihorky

Festival Sedmihorské léto dnes ve 20:00 nabídne koncert ojedinělého seskupení Hradišťan & Jiří Pavlica, které je známé svým nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem. Hudební soubor Hradišťan & Jiří Pavlica je širokou veřejností považován za originální fenomén české kulturní scény. Návštěvníci koncertu podtrženého příjemnou atmosférou festivalu Sedmihorské léto se mohou těšit na známé hity jako Voda má, Sehradice nebo Slunovrat. Letošní osmý ročník tradičního festivalu se může pyšnit nabitým a pestrým programem, který určitě stojí za to shlédnout.

Náměstek primátora Mladé Boleslavi Michal Kopal
Náměstek primátora Kopal končí na radnici i v politice

Michalovice

Divadelní pohádka Finanční gramotnost, kterou mohou shlédnout návštěvníci zříceniny hradu Michalovice v neděli 6.8. v 15:00, má za úkol děti naučit jak vznikly peníze, co jsou příjmy, výdaje a jak správně hospodařit s penězi.

Milovice

Největší drum and bassový festival na světě Let It Roll Open Air se koná na letišti od čtvrtka 3. srpna do soboty 5. srpna a fanoušci se mají na co těšit. Na devíti pódiích se během tří dnů vystřídá více než 250 zahraničních a tuzemských interpretů. Let It Roll slaví desáté výročí. Pro tuto příležitost je připravená řada zážitků, které by si návštěvníci neměli nechat ujít. Patří k nim například česká premiéra London Elektricity Big Bandu a jump-upového projektu Sasasas, dále novinka v podobě bezkontaktních náramků, které návštěvníci dostanou výměnou za vstupenky. Bude možné jimi platit u všech stánků, dobíjení v areálu je zajištěno. Pro ty, kdo se chtějí po ránu protáhnout, je poprvé na festivalu připravena jóga. Další novinkou je i non – stop stage Hangar která se jako jediná nachází v jednom z vojenských hangárů. Fanoušci budou mít příležitost pohovořit se svými oblíbenými umělci v základně BEC tent.

Dolní Bousov

Rychlá auta a napínavou atmosféru nabídne o víkendu autocrossové mezinárodní mistrovství České republiky, které pokračuje dalším, již předposledním podnikem, a jež se koná v Dolním Bousově. První měřený trénink se uskuteční v sobotu od dvanácti hodin, po kterém budou na parkovišti závodních strojů následovat rozhovory s jezdci. Ve 14 hodin pak proběhne další měřený trénink, po kterém se v 15.30 uskuteční první série rozjížděk. V neděli pak program začíná v 9 hodin a v 11.30, kdy proběhnou další série rozjížděk. Ve 14 hodin se pak diváci mohou těšit na semifinálové a finálové jízdy, po kterých samozřejmě bude následovat vyhlášení výsledků. Trať v Dolním Bousově se nachází na místě zvaném Rachvala. Původně tato trať sloužila pouze jednostopým vozidlům a první závod motocrossu se zde jel již na podzim roku 1967. Autocross přišel až o pár let později přesně 14. června 1977.

Ilustrační foto
KRÁTCE: Automobilka má nového designéra

Svijany

V pořadí už třetí noční komentovaná prohlídka se bude konat na zámku Svijany tento pátek 4.8. od 20:00. Bohatá expozice archeologie spolu se zajímavým výkladem archeologa Dr. Petra Brestovanského je lákavá a proto je nutné ji rezervovat předem.

Michalovice

Tuto sobotu 5.8. si mohou návštěvníci letní scény na hradě Michalovice připomenout dobrodružství pětice povedených chlapců a to v divadelním představení Bylo nás pět. Diváci tak budou moci zavzpomínat na legendární seriál a na chvíli se vrátit do dětství.

Benátky nad Jizerou

Ti, co si chtějí zatančit a poslechnout dobrou muziku mohou v sobotu 5.8. navštívit klub Loděnice v Benátkách nad Jizerou. Bude se zde konat koncert legendárních kapel Artes a EX 05, která hraje už skoro 40 let.

Bělá pod Bezdězem

Pohádkový muzikál pro děti plný strašidel se bude konat tuto sobotu od 19:00 v prostorách informačního centra nacházejícího se v zámku Bělé pod Bezdězem. Připraven je pestrý hudební program.

Psi, které choval Václav Hrbáček ve svém rodinném domě na Kozině, byli převezeni do útulku v Lysé nad Labem.
Z domu hrůzy bylo odvezeno dvacet čtyři psů