Bělá

Průvodem od České brány na Masarykovo náměstí v srdci Bělé začíná v sobotu v 10 hodin dopoledne tradiční středověký jarmark. Kromě návštěvy římského císaře a českého krále, Karla IV., který přijede v čele průvodu na koni, se návštěvníci jarmarku mohou těšit i na kejklíře, provazochodce, pěvce i hudce a ochutnat budou moci poctivou medovinu, korbely kvašeného piva, různé pekařské laskominy nebo pečené maso a klobásy. Programem provede poutníky z blízka i z daleka sám císař Karel a jeho urození druhové, kteří v sérii výstupů nechají nahlédnout rovněž do zákulisí Karlova života. Hodovat mohou návštěvníci až do 16. hodiny, kdy se čas určený pro jarmareční zábavu nachýlí.

Mladá Boleslav

O víkendu se v kynologickém areálu na Krásné louce u řeky Jizery koná tradiční Česká národní výstava psů všech psích plemen. V obou dnech bude hlavní program zahájen v 9 hodin a zúčastnění psi si z této prestižní události mohou odnést titul Národní vítěz.

Mladá Boleslav

Jediný a jedinečný Cirk La Putyka přiváží do boleslavského městského divadla svou zbrusu novou inscenaci. Představení Batacchio, které navazuje na tradici kočovných divadelních společností, bude k vidění v úterý a ve středu vždy od 19 hodin.

Ilustrační foto
Boleslavská vinice má naději na větší úrodu

Doksy

V sobotu od 18 hodin odehrají na zámku v Doksech svůj koncert písničkáři Xavier Baumaxa, Slávek Janoušek a skupina Těla. Kromě dobré muziky bude na místě připraveno občerstvení z grilu a chlazené nápoje.

Michalovice

V sobotu se diváci mohou pobavit komediální one man show Caveman, která vypráví o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, a o rozdílech mezi nimi. Představení začíná v areálu letního amfiteátru pod zříceninou hradu Michalovice v 19 hodin. V hlavní a jediné roli Jakub Slach.

Mladá Boleslav

Exkluzivní premiéru nabídne v pondělí multikino Cinestar. Ve spolupráci s HBO nabídne divákům první epizodu nové řady seriálu Hra o trůny. Promítání, které začíná ve 20 hodin, je určeno pouze pro členy CineStar Clubu.

Podkost

V pátek a v sobotu se mohou na hradě Kost návštěvníci vrátit do 16. století v rámci nočních prohlídek. Během nich se diváci dozvědí o historii hradu i zdejších legendách, a to od 20.30, 21.00, 21.30 a 22.00 hodin. Rezervace předem nutná.

Na Travinách u Benátek nad Jizerou přišla na svět dvě nová mláďata zubrů.
Mláďata přišla na svět v zubří porodnici

Sedmihorky

Dnes od 20 hodin proběhne v rámci Sedmihorského léta koncert Pavla Šporcla a Sporcelain. Program Na perutích hudby do jiných sfér… s jedinečnou světelnou a kvadrofonní zvukovou show navazuje na stejnojmenné CD.

Mladá Boleslav

Vzdělávací centrum Na Karmeli nabídne dnes večer od 21.30 hodin další film v rámci promítání letního kina. Tentokrát se diváci mohou těšit na loňský snímek s Jiřím Bartoškou v hlavní roli Teorie tygra. Hořká komedie loni válcovala kina a stala se nejúspěšnějším filmem roku.

Mnichovo Hradiště

V pondělí proběhne v prostorách zámecké zahrady v Mnichově Hradišti zahájení semináře barokní hudby Barok bez paruk. Seminář barokní praxe 17. a 18. století pod vedením Michala Pospíšila potrvá do pátku a účastníci se podívají i do unikátních prostor zámeckého divadla.

Bělá

Swing, blues a jazz zazní v pátek od 19.30 hodin v parku na Masarykově náměstí v Bělé pod Bezdězem. Promenádní koncert zde přichystala německá skupina Wendy’s band, jejíž umělecký vedoucí pochází z České Lípy.

Ilustrační foto.
V Boleslavi do bazénu ženy v burkinách mohou

Svijany

Slavnosti svijanského piva přivítají v sobotu od 13 hodin v areálu koupaliště ve Svijanském Újezdě všechny příznivce vyhlášeného zlatavého moku. Kromě ochutnávek, kdy pivo poteče proudem z celkem 160 píp, a to všech dvanáct druhů piva, které se ve Svijanech vaří, je připraven i bohatý kulturní program včetně vystoupení kapel Mandrage, Mňága a Žďorp a mnoha dalších. Od 19 hodin divákům zazpívá někdejší hvězda Semaforu Eva Pilarová. Na malé návštěvníky čekají pouťové atrakce a po setmění se všichni přítomní budou moci pokochat večerním ohňostrojem. Loni na akci dorazilo deset tisíc lidí, kolik to bude letos, je otázka.

Svijany

Koho nezlákají v sobotu slavnosti piva, může vyrazit od 10 hodin zámek, kde koná archeologický workshop, na kterém se pod dohledem odborníků budou vyrábět předměty tak, jak je vyráběli naši předci.

Hrubá Skála

Čtrnáctému ročníku letních koncertů vážné hudby v sobotu patří kostel sv. Josefa na Hrubé Skále. Zazní tam díla světových mistrů v podání hobojisty Jana Adamuse a jeho kvarteta. Koncert začíná v 16.30 hodin. Dopravit se na místo je možné i turistickými autobusy z Turnova.

Ilustrační foto
Střední Čechy jsou pro běžce učiněným rájem. Zkusíte to?