Mladá Boleslav

V sobotu 17. února budou mít návštěvníci boleslavské galerie Pod Věží na Staroměstském náměstí poslední možnost zhlédnout originální výstavu dřevěných artefaktů výtvarníka, řezbáře a autora Martina Patřičného. Ten ji nazval více než výmluvně Díky dřevu. Nevšední umělec tak rozšiřuje počet svých výstav, jež v tuzemsku přesáhly obdivuhodnou hranici stovky. Patřičný, tento velký teoretický praktický znalec nejen našich dřevin a autor Velké knihy o dřevě, jehož tvorbu mohli obdivovat na výstavách po celém světě, například v Paříž, Torontu nebo New Yorku, vystavuje v boleslavské galerii už od poloviny ledna tohoto roku. Úctyhodný rozsah předvedených děl, stvořených většinou jeho vlastní rukou, zahrnuje četné řezby, obrazy, hračky i předměty každodenního použití. To vše vyrobené z různých druhů dřeva, tohoto člověku odpradávna nejbližšího materiálu.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Násedlnice

Tradiční hasičský maškarní ples v Násedlnicích u Kněžmosta na Mnichovohradišťsku se koná už tuto sobotu 17. února. Pořádají jej místní dobrovolní hasiči ve sboru v Budách a začátek je ve 20 hodin. K tanci a poslechu zahraje kapela Víkend Rock.

Mělnické Vtelno

Kulturní centrum Kostel pořádá od dnešního dne výstavu fotografií z cest po Kubě. Autorkou je ředitelka Regionálního muzea Mělník a cestovatelka Miloslava Havlíčková. Výstava je přístupná v době provozu kavárny, jindy jen po telefonické domluvě.

Jičín

Regionální muzeum a galerie v Jičíně, městě pohádek, připravilo pro své návštěvníky zajímavou zimní akci s názvem Vstupné za úsměv. Princip akce je velmi jednoduchý, každý návštěvník, který přijde k pokladně jičínského muzea, si bude moci vybrat, bude-li si chtít koupit standardní vstupenku, nebo poskytne průvodci svůj úsměv, fotografii použije jičínské muzeum na svém facebookovém profilu. Muzeum se tak chce přiblížit svým návštěvníkům a poněkud netradičním způsobem posílit svůj otevřený přístup k široké veřejnosti. Pro svou neotřelou akci si vybralo mezidobí mezi vánočními a velikonočními svátky, kdy tam přichází tradičně o něco méně návštěvníků, než je obvyklé v jiných částech roku. Usmívající se návštěvník, který se dobrovolně nechá vyfotografovat, pak musí ještě vyplnit stručný souhlas s použitím fotografie. Akce pokračuje do 18. února.

Mladá Boleslav

Mladoboleslavská galerie Pod Věží pořádá v příštím týdnu ve čtvrtek 22. února od 17 hodin vernisáž výstavy obrazů výtvarníka Aleše Krejči. Úvodního výkladu se chopí historik umění Jan Kříž a o hudební doprovod se postará jazzový muzikant Jiří Stivín. Výstava předvede návštěvníkům opět jiný soubor děl, než jaký mohli od tohoto malíře zhlédnout na jeho loňských výstavách v Litoměřicích a Českých Budějovicích. Díla Aleše Krejči čerpají z rozmanitých uměleckých směrů od baroka přes surrealismus až po klasickou malbu. Výstava končí 24. března.

Jivina

Plesová sezóna je stále v plném proudu. V sobotu 24. února pořádá Sbor dobrovolných hasičů Jivina svůj oblíbený Hasičský ples. V sále místní sokolovny je začátek naplánován na devatenáctou hodinu. Tanečníkům tam zahraje skupina Víkend Rock.

Bílá Hlína

Tradiční a obvykle hojně navštěvovaný Bílohlínský masopustní průvod se uskuteční tuto sobotu 17. února. Průvod pestrobarevných maškar vyrazí od budovy Obecního úřadu v Bílé Hlíně u Mnichova Hradiště ve 14 hodin.

Dobrovice

Muzeum cukrovarnictví, lihovarnictví, řepařství a město Dobrovice ve spolupráci s firmou Efko karton a Technickým muzeem v Brně pořádají výstavu Fenomén Igráček. Ta představuje historie a současnost, vývoj i výrobu této nesmrtelné postavičky. Není mnoho čtyřicátníků, kteří by tuto kultovní hračku neznali a nehráli si s ní. Znají ji i dnešní malé děti. Výstava v galerii Sklepení v Dobrovických muzeích trvá do 2. dubna. Otevřeno je denně od 9 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin, vstupné je padesátikoruna. Součástí výstavy jsou unikátní Igráčci v podobě cukrovarníků.