Mladá Boleslav

Kultura města s Městským palácem Templ pořádají v pátek 2. února od 14 do 19 hodin program nazvaný Hromnice. V rámci oslavy svátku blížícího se jara se účastníci dozví více o tomto svátku. Mohou navštívit i výtvarné dílny.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete vTipech DeníkuNa stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Mladá Boleslav

Po kratší odmlce se písničkářka Radůza vrací na koncertní pódia se svým albem Studna v poušti. Obvyklé nástrojové obsazení (kytara, klavír, akordeon, bicí) rozšířila Radůza při tvorbě alba o smyčcový orchestr, hoboj, vokální dětský a smíšený sbor i cimbál. Koncert se uskuteční v pondělí 5. února v Sále Laurin & Klement Forum, a to od 19 hodin. Sál a restaurace budou otevřeny už od 18 hodin. Předprodej vstupenek je možný na pokladně Škoda Muzea nebo přes TicketPro.

Škoda Muzeum dále pro své příznivce připravuje pokračování přednáškového cyklu Neobyčejné příběhy z historie automobilky. Úvodní díl jarního cyklu bude věnován slavnému STW. Žurnalista Jiří Mewald bude 6. března od 17.30 hodin vyprávět příběhy, kdy hlavní hrdinkou bude legendární stejšna. Před přednáškou je možné zhlédnout expozici Škoda muzea. Vstupné je zdarma.

Hradiště

Letošní plesová sezóna je na Mladoboleslavsku stále v plném proudu. Reprezentační ples města Mnichovo Hradiště se uskuteční v sobotu 3. února od dvaceti hodin v sále základní školy Studentská. Tradiční ples společně pořádají město a Klub. Kromě tance a zábavy tam budou předána také ocenění Cena města. K tanci a poslechu bude hrát Big band Relax, V tanečním vystoupení se představí Alena Smolíková, pestrobarevnou světelnou show předvede Firelovers trio, taneční vystoupení s výukou tance si připravili Evildancers.

Mladá Boleslav

Knihovna města zve na zimní večery, v rámci kterých se budou promítat filmy. V pátek 2. února to bude od 17 hodin film o nedokončené dálnici D8. Dokument o nefunkčnosti státu je rámován vizuálně působivými obrazy unikátní krajiny.

Obrubce, Klášter

Hasičské plesy se konají v pátek a v sobotu na dvou místech. V Obrubcích budou hasiči tančit zítra. Sobota patří hasičské zábavě v Klášteře Hradišti. Začátky jsou vždy ve 20 hodin a na obou plesech bude hrát skupina Víkend Rock.

Dolánky

Muzeum Českého ráje v Turnově pořádá Masopust na Dlaskově statku v sobotu 3. února od 13 do 15.30 hodin. Masopust zahájí soubor písní a tanců Furiant z Malé Bělé, na programu je tanec masek a soutěž o nejlepšího tanečníka, masopustní hra Svatba. Vystoupí i folklorní soubor Šafrán z Jablonce, skupina Mackie Messer Šraml Band, soubor písní a tanců Furiant a Šafrán. Od 12.30 do 15.30 hodin je připravena Masopustní výtvarná dílna. Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova bude otevřen od 12 hodin. Návštěvníky tam čeká staročeská zabijačka.

Mladá Boleslav

Dnes od 16 hodin se koná v knihovně v Mladé Boleslavi Robinsonská čítárna. Ta je určena dětem od tří do šesti let a jejich rodiče. Petr Sís ve své nejnovější knize proplétá příběh Robinsona Crusoe se zážitky z vlastního dětství.