Mladá Boleslav / Jivina / Doubrava

V sobotu 13. ledna pořádá Kultura města Mladá Boleslav od 20 hodin v Domě kultury již 15. Reprezentační ples města Mladá Boleslav a rádií Kiss a Signál. Zájemci se mohou těšit nejen na bohatou tombolu a skvělý doprovodný program, ale především na Michala Hrůzu a kapelu Hrůzy, zpěvačky Hanu Zagorovou, Kristínu, Petru Janů, rockového zpěváka Václava Noida Bártu nebo hudební skupinu Abba CZ. Vstupenky na ples jsou v předprodeji pouze na recepci mladoboleslavského Domu kultury. Ve stejný den i hodinu pořádají plesy například i v Jivině, v sále místní tělocvičny se uskuteční Myslivecký ples nebo i v Doubravě. Zde v hostinci U Lebedů proběhne Hasičský ples, v rámci kterého k tanci i poslechu bude hrát Medusa rock. Pro účastníky a zájemce je připravena také bohatá tombola. V neděli 14. ledna se zde od 14 hodin uskuteční také Dětský karneval.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Lysá nad Labem

Již potřinácté budou moci návštěvníci výstaviště spatřit nejrůznější druhy drobných zvířat. Středočeská krajská výstava Náš chovatel 2018 se bude konat v pátek 12. ledna od 11 do 17 hodin a v sobotu 13. ledna od 9 do 16 hodin. „Vystaveno bude více než 2 100 holubů, více než 1 300 králíků a více než 600 kusů vodní i hrabavé drůbeže,“ uvádějí na webových stránkách pořadatelé. Pro chovatele budou připraveny přednášky a poradenské služby, k prodeji budou nejrůznější chovatelské pomůcky, veterinární přípravky a krmiva. Nebude chybět ani řada zajímavostí a lákadel. Například v sobotu návštěvníci uvidí ukázky akrobatických plemen holubů. Rovněž v sobotu se uskuteční i oblíbený celostátní trh zvířat. K prodeji budou králíci, holubi, drůbež, bažanti, exotické ptactvo, papoušci, morčata a ostatní hlodavci, další drobní savci, akvarijní ryby, teraristika nebo bezobratlí.

Praha / Ml. Bol.

Boleslavská bluegrassová kapela Sunny Side vyráží do Prahy. Hudební skupina se zabývá autentickou tradičním bluegrassem 40. a 50. let 20. století. Honza Bíba, Jiří Šubr, Pavel Handlík a Jiří Bok zahrají ve středu 17. ledna od 20 hodin v restauraci U Vodárny, které se nachází v Korunní ulici na Vinohradech.

Mělník

V rámci 46. ročníku přehlídky amatérských divadelních souborů Divadlo dětem přináší divadelní soubor Právě začínáme z Horních Počernic veselou a vtipnou pohádku plnou písniček Čertovské čarování. Ta je pro zájemce připravena na neděli 14. ledna v 15 hodin v divadelním sále Masarykova kulturního domu.

Mladá Boleslav

V sobotu 13. ledna od 17 hodin se v mladoboleslavském Ekocentru Zahrada koná další pořad z cyklu zvířecích detektivek. Tentokrát bude věnován všem milovníkům hebkých zvířecích kožíšků a odtud také pramení název akce – Chlupatá detektivka. Od 13 do 16 hodin bude otevřena také tvořivá dílna.

Dobrovice

Tuto sobotu, tedy 13. ledna, se od 20 hodin bude v dobrovické sokolovně plesat. Již 23. ples města Dobrovice doprovodí svou hudbou taneční orchestr Dance Band. Vystoupí také taneční škola a domácí mažoretky Kopretinky. Všichni návštěvníci plesu se pak mohou těšit na bohatou tombolu.