Mladá Boleslav

Už zítra od osmi hodin ráno se v mladoboleslavských obchodních centrech koná známá charitativní akce. Jde o Tříkrálovou sbírku, která bude pokračovat až do 10. ledna. Tříkrálovou sbírku organizuje v celé zemi Charita České republiky.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Mladá Boleslav

Do města automobilů se chystá svátek cyklistiky. V sobotu 13. ledna se tam uskuteční Mistrovství České republiky v cyklokrosu. Pořadatelem šampionátu je oddíl cyklistiky Johnson Controls Auto Škoda Mladá Boleslav. Zázemí mistrovství bude ve Vančurově ulici. Start jednotlivých kategorií je na křižovatce ulic Na Celně a Vančurova. Cíl je ve Vančurově ulici u areálu firmy Compag. Na závodníky čeká trať dlouhá 2760 metrů, která bude téměř shodná s tratí, kterou tam absolvovali účastníci mistrovství Evropy před pěti lety. Trať bude vytyčena na louce podél říčky Klenice a ve svahu nad ní. V 11.30 hodin odstartují ke svému závodu ženy, jak kategorie Elite, tak do 23 let. Ve 12.50 hodin bude odstartován závod mužů, kategorie Elite a U23. V závodech se bude rovněž rozhodovat o širší nominaci v kategoriích mužů, žen i juniorů na světový cyklokrosový šampionát.

Zvonění do nového roku na Staroměstském náměstí.
VIDEO, FOTO: Zvonili do nového roku

Mladá Boleslav

Ve čtvrtek 11. ledna se v Domě kultury v Dukelské ulici bude od 9 hodin konat přednáška na téma Nemocenské pojištění a pojistné na sociální pojištění 2018 – změny. Přednášet bude Marta Ženíšková z ministerstva práce a sociálních věcí. Registrace zájemců začíná v 8.30 hodin a plánovaný konec přednášky je stanoven na 13 hodin. Náplní semináře budou například změny platné od 1.ledna 2018, redukční hranice, maximální vyměřovací základ, vyšší sazby pro nemocenské od 31. do 61. dne trvání pracovní neschopnosti. Dále změny platné od 1. února 2018, zavedení nové dávky nemocenského pojištění „otcovská“ a povinnosti zaměstnavatelů, kdo na ni bude mít nárok, výše dávky, souběh nároků na více dávek nemocenského pojištění nebo na náhradu mzdy za prvních 14 dnů trvání pracovní neschopnost, uplatňování nároku, hodnocení doby pobírání otcovské pro důchod a podobně.

Mladá Boleslav

Už tuto neděli se hraje opět lední hokej. Do Boleslavi zavítá další zápas nejvyšší hokejové soutěže v České republice. Do Ško-Energo Arény přijedou hráči HC Sparta Praha, kteří proti boleslavskému týmu BK nastoupí od 16.30 hodin.

Benátky

Swingový večer se v Benátkách nad Jizerou uskuteční 16. ledna od 19.30 hodin ve velkém sále Záložny. Vystoupí Big Band Relax Přemysla Vlasty se sólisty H. Janusovou, G. Janebovou a A. Koubkem. Koncert pořádá Kruh přátel umění.

Vítání nového roku v Mladé Boleslavi.
VIDEO, FOTO: Vítání nového roku v Mladé Boleslavi

Dobrovice

Ve středu 10. ledna od 17 hodin se v Dobrovici, v sále muzeí na Palackého náměstí, bude konat Hanyswing – swingová párty Honzy Radka. Akce je plánována do 18 hodin. Zájemci naleznou více informací na www.dobrovickamuzea.cz.

Mladá Boleslav

Zítra, v pátek 5. ledna,  je ve hvězdárně na programu tradiční čtení nazvané Astronomické úkazy v novém roce. Čtení z Hvězdářské ročenky upozorní na významné úkazy na obloze v tomto roce. Začátek je v osmnáct hodin.

Mladá Boleslav

Ve čtvrtek 11. ledna se od 19 hodin uskuteční ve Vzdělávacím centru Škoda Auto Na Karmeli novoroční koncert zpěváka, kytaristy, skladatele a producenta Janka Ledeckého a Nosticova kvarteta. Koncert naváže na loňské vánoční turné.

Kosmonosy

Osvětová beseda v rámci projektu Pokračujeme – Aktivní stárnutí, připravila jako jednu z částí celého projektu cyklus deseti přednášek z české historie pod názvem Co nám ve škole neříkali II. Přednášky, které budou opět doplněny prezentací unikátních památek a hudebními ukázkami interpretovanými na dobové hudební nástroje, se konají v klubovně hasičské zbrojnice vždy v pondělí od 15.30 do 17 hodin. Úvodní přednáška se odehraje 15. ledna a bude připravena na téma Poslední Přemyslovci – labutí píseň rytířského eposu.

Popřát miminku vše dobré přijela středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, ředitel nemocnice Ladislav Řípa i ředitelka Zaměstnanecké pojišťovny Škoda Darina Ulmanová.
Porodnice hlásí rekordní počet dětí