MLADÁ BOLESLAV

Druhý koncert podzimního abonentního cyklu Jazzové housle je ve Škoda Muzeu na řadě už v pondělí 16. října od 19 hodin. Posluchačům tentokrát zahraje Romano Trio. Koncert se koná v sále Laurin & Klement Forum při stolovém uspořádání. V čele uskupení Romano Trio se představí výborný houslista Vojta Lavička, kterého návštěvníci Škoda Muzea mohli slyšet na jaře tohoto roku na koncertu kapely Wohnout. Lavička patří k nejznámějším představitelům romské hudby v Čechách a posluchači ho mohou znát z kapely Gipsy.cz. Trio vychází z tradice romských tradičních kapel na území bývalého Československa, které hrály na svatbách a křtinách romskou taneční hudbu. Romano Trio se snaží o žánrové přesahy, především do jazzu, ale také do soulu. V rámci koncertu Lavičkovy housle doprovodí dva muzikanti, Milan Pacik na kontrabas a Martin Sivák na kytaru.

BOLESLAV

Multikino CineStar v Bondy centru hraje dnes, ve čtvrtek: sci-fi thriller Blade Runner 2049 (17.10 a 20.30); francouzskou komedii Alibi na klíč (15.10, 17.10 a 19.10); francouzský animovaný film Esa z pralesa (12.60 a 15.00); romantické drama Hora mezi námi (17.50); českou animovanou komedii Hurvínek a kouzelné muzeum (13.30); rodinný fantasy muzikál My Little Pony Film (13.00, 13.40, 15.50); horor Sněhulák (18.00 a 21.10); americký horor To (20.10); mysteriózní thriller Wind River (15.30) a české drama Zahradnictví Dezertér (20.30).

BOLESLAV

Krušovická restaurace Šalanda zažije v pondělí 16. října pořad List podzimní. Hrát bude skupina Starci po chmelu, zazpívají Barbora Vágnerová a Josef Žalud. Začátek je v 19 hodin a vstupné na celý hudební večer je 130 korun.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

BEZNO

Tancovat na country muziku a k tomu se klidně naučit i country tance. Taková možnost se připravuje pro ty, kteří o víkendu zamíří do Bezna. Country večer s podtitulem Pojďte se naučit country tance se v bezenském domě kultury uskuteční už tuto sobotu 14. října. Začátek je plánovaný na 20. hodinu. Vyhrávat bude kapela Veterán western. Návštěvníky čeká vystoupení dětského tanečního souboru Bezinky Country Dance spolu s výukou country tance. Volit se bude královna večera, ale i nejsympatičtější taneční pár. Také se bude soutěžit o nejoriginálnější country oblek. Pořadatelé připravili i tombolu. Speciálním bodem programu bude ihned po zahájení představení hospicové péče a působnosti organizátora večera Hospice knížete Václava. Moderátorkou večera je Iveta Ossendorfová, vstupné je dobrovolné. Vstup je možná jen po rezervaci míst na adrese info@hkv-kl.cz.

SÝČINA

Tuto sobotu 14. října sev Sýčině u Dobrovice uskuteční akce pro děti. příchozí tam budou dlabat dýně. Odpoledne nazvané Dlabání dýní začne ve 14 hodin. Sraz je u budovy sýčinského osadního výboru. Je třeba, aby děti s sebou měly kbelík a lžíci.

SEMČICE

Místní Sbor dobrovolných hasičů Semčice pořádá v sobotu 14. října Tradiční vinobraní. K tanci a poslechu bude v hasičské zbrojnici vyhrávat známá skupina Proč ne. Začátek hudebního večera je ve 20 hodin. Každý příchozí zaplatí vstupné ve výši 100 korun.

BOLESLAV

Zítra od 19 hodin hraje Městské divadlo Mladá Boleslav na Velké scéně hru Garderobiér. Představení o světě divadla, odehrávající se během 227. reprízy Krále Leara. V hlavních rolích Radim Madeja, Petr Mikeskaa Lucie Matoušková.

BOLESLAV

V parkovacím domě na Staroměstském náměstí je otevřena výstava o 13 zahraničních expedicích 8. oddílu vodních skautů Mladá Boleslav. Výstava potrvá minimálně do konce roku. Po celou dobu zde poběží také krátký film o těchto expedicích.

LUŠTĚNICE

Pátý ročník Slunečního běhu se koná v sobotu 14. října v luštěnické části Sluneční. Závody odstartují nejmladšími kategoriemi ve 13.30 hodin, přihlášky se přijímají ještě 15 minut před startem každé kategorie. Start závodu mužů je v 15.35 hodin. Děti běží od 100 metrů výše, muži čtyři kilometry. Na závěr se jede cyklistická štafeta smíšených družstev.

VOLEJTE, PIŠTE
Taneční zábava. Ples. Hasičské závody. Dětské odpoledne. Promítání uvnitř i venku.Výroční schůze spolku. Setkání aktivních žen nebo mužů. Netradiční fotbalový zápas. Den otevřených dveří. Vepřové hody. Že se tohle u vás nebo kolem vás koná každou chvíli? Pak je ideální čas, abyste o tom dali vědět do „celého světa“. Tedy čtenářům Boleslavského deníku. O mnohých akcích víme, o mnohých se nedozvíme. Pojďte s námi tvořit Boleslavský deník. Pojďte podpořit akce, které se kolem vás dějí. Pište nám na e-mail jiri.macek@denik.cz; volejte na 606 635 288.