Herci se plně vžili do svých rolí i mimo jeviště. Ještě před hlavním představením na jevišti, herci přišli do sálu v přízemí divadla přímo mezi návštěvníky, kde plně ztvárnili své role činohry. Ani hudba a zpěv samozřejmě nechyběly. Během představení herce upoutala mezi diváky krásná černovlasá slečna natolik, že neváhali a zapojili ji do akce. Kráska se měla promenádovat po sálu podle rytmu hudby. Herci, aniž by něco věděli, si vybrali jako druhou konkubínu na promenádování redaktorku boleslavského deníku.

Při vyčkávání v zátiší k povelu klapky od scénáristy, měla možnost redaktorka vyslechnout krásnou černovlásku jaké má pocity z tohoto zážitku. „Je to neuvěřitelné, jdu do divadla po třech letech a hned se tu vystavuji se známými herci, je to krásný zážitek.“ I naše redaktorka boleslavského deníku se kapičku začervenala z úlohy, kterou jí herci zadali.

Autorská dvojice režisér Ondřej Havelka a scénárista Martin Vačkář, spolu vytvořila řadu úspěšných filmů, (Muži v ofsajdu, Saturnin). Nyní přichází s původní hudební komedií ze 30 let – Zločin v Posázavském Pacifiku, tato komedie je společnou inscenací Divadla Kalich a Městského divadla Mladá Boleslav.

Jde o střet svobodymilovných trampů a pražskou smetánkou. Zatímco zlatá mládež se potácí ve stinných údolích továrnického života, smetánku slíznou milovníci posázavských roklí.

Hlavní role je továrníkova dceruška Luiza, která se rozhodla pro pobyt v sázavské divočině jeden rok, aby přesvědčila svého dědečka, že si zaslouží zdědit rodinný podnik, hraje Petra Nakládalová.
Další jsou mužské postavy Willyho a Tima ztvární Vojtěch Havelka a Petr Halíček a režiséra Klepače Bob Klepl. Čtyřroli Emy, Marty, Dity a Lory hrají Jaroslava Kretschmerová a Anna Polívková. Dále hrají Bohumil Klepl, Ota Jirák, Martin Zbrožek a další.