Kde je v Mladé Boleslavi pěkný polygonální Bollwerk?

Jaké bylo původní povolání, Václava Klementa, jednoho ze zakladatelů firmy Laurin a Klement?

Jeden z továrních jezdců firmy Laurin a Klement měl stejné křestní jméno jako jeden mytologický hrdina z řeckých bájí. O kterého jezdce šlo?

Zajímají vás odpovědi na tyto otázky? Pak tu máme něco přesně pro vás!

Moderátor Tomáš Měcháček spolu se štábem pořadu Můžeme dál? podruhé zavítá do Mladé Boleslavi. Budou opět lidé na ulici svého města znalí a zchudne jeho kapsa v místních rodinách? Dost řečí, je potřeba to zjistit.

Město, které se z bludného kruhu úpadku po třicetileté válce dostalo až koly Laurina a Klementa dnes bude opět čelit Tomášovým záludným otázkám.

A byla by doslova Škoda, kdyby místní neznali, jak se ona bývalá továrna na bicykly, motokola a automobily jmenuje dnes. Vždyť velká většina z nich v onom závodě pracuje či donedávna pracovala.

Pokud nám dáte večer v televizi šanci, čekají vás velmi neobvyklé rodiny. Soutěžení v té první se ponese v rytmu latinskoamerické hudby. Budou to totiž soutěžící s kubánskými kořeny.

V té druhé pak dvojice mladých studentek obývá dům, který vypadá jako malý zámek. Kdo vyhraje víc? Bude úspěšnější vysokoškolská aristokracie či „buena vista" domácnost?

Mladoboleslavská epizoda soutěže Můžeme dál? začíná dnes v 18:25 na ČT1.