Hlavní aktéři jazzové slávy v „kulturáku“. Na jejich vystoupení se můžete těšit dnes od devatenácté hodiny. Pojďme si jednotlivé protagonisty představit blíž.

Old Stars MB

Po více než 50ti letech prožitých v zahraničí, počítáme-li v to i 20 roků v Košicích na Slovensku, 5 roků v USA a 25 roků v NSR, vrátil se Lubomír Itze do svého rodného města, kde se hned hudebně začíná realizovat.

Po krátké muzikantské rekognoskaci oslovuje své dva přátele s kterými si spolu několik málo let zahrál ve STUDIU, kdysi bývalém špičkovém bigbandu v Mladé Boleslavi, aby s nimi založil skupinu OLD STARS MB.Více o kapele se dočtete v dnešním vydání tištěného Deníku.

Hot Club MB

Boleslavský renomovaný orchestr, který založili v roce 1963 vyznavači New Orleánského jazzu mladí nadšenci tohoto směru v čele s Jiřím Melicharem. Dnes ještě po 48 letech v obsazení najdete stejné tváře zakládajících členů kapely.

Orchestr brzy po svém začátku se stává hostem celé řady hudebních akcí kdy dochází nejen k částečným personálním obměnám, ale také i dalšímu vyhranění jazzového tradičního stylu. Zúčastňují se různých domácích jazzových festivalů, sami jsou hlavními propagátory Národního amatérského festivalu v Mladé Boleslavi, Jazz na Labi v Ústí nad Labem.Více o kapele se dočtete v dnešním vydání tištěného Deníku.

Hot Jazz Praha

Kapelu založila parta studentů pražských středních škol v roce 1958. Kromě studentských večírků kapela pravidelně vystupovala v pražské Redutě, Pygmalionu, zahrála si i v divadle ABC a pražské Lucerně.

Svoji činnost ukončila koncem roku 1960 odchodem většiny muzikantů na vojnu. Kapelu znovu na nohy postavil zakládající člen, klarinetista Stanislav Chmelík, v roce 1986 jako doprovodnou studiovou kapelu pro Evu Olmerovou, Evu Pilarovou a Jitku Vrbovou.Více o kapele se dočtete v dnešním vydání tištěného Deníku.

Jitka Vrbová

Česká zpěvačka, která patří do čtyřlístku celebrit, Jazzových a swingových zpěvaček, spolu s Evou Pilarovou, Evou Olmerovou a J. Koubkovou.
Liší se od nich tím, že je i výraznou představitelkou žánru trampské a country hudby a také v tom, že nikdy neopustila svoji milovanou kariéru kantorky, vyučující jazyk český, francouzský a také ruský.

Čas si ale i při této profesi na zpívání vždy našla o čemž svědčí její bohatá filmografie jakož i diskografie se skupinou HOT JAZZ Praha, Metropolitan jazz Praha, 2000 Jitka Vrbová plus Vladimír Tomek a přátelé, 2001 Jiří Suchý plus Jitka Vrbová, Jitka Vrbová plus Erastus, 2004 Country lásky, Čekej tiše se skupinou Akáty a také například písně Stanislava Chmelíka.Více ozpěvačce se dočtete v dnešním vydání tištěného Deníku.