Poslední premiéře Městského divadla v aktuální sezóně by měli věnovat pozornost všichni diváci, kteří se do stánku Thálie chodí především pobavit. V inscenaci S nebožtíkem v patách je čeká smršť gagů, černého humoru, situační komiky i překvapivých zvratů, tedy lehká zábava, navíc ve víc než atraktivním a pestrém retro kabátě.

Velkou hereckou příležitost tentokrát dostal Ivo Theimer, který si v boleslavském divadle hlavní roli střihl naposledy ve Strakonickém dudákovi. Jeho výkon v roli scénáristy Elliotta Nashe si režisér Zdeněk Bartoš chválí: „S boleslavským souborem byla jako vždy milá spolupráce herci jsou tu nesmírně pracovití a mají smysl pro humor a Ivo je ve své roli ohromný. Jak se říká, nesleze z jeviště. Navíc je obrovský tahoun. Nevynechal jedinou zkoušku," dodává režisér, který v Boleslavi režíroval už hudební komedii Pane, vy jste vdova!

Nová černá komedie plná šibeničního humoru (spisovatel detektivních románů se ze všech sil snaží ukrýt mrtvolu mafiána) bude mít v Mladé Boleslavi svou českou premiéru. Její text objevil a pro divadlo adaptoval právě režisér. Co jej a dramaturgyni Kristýnu Čepkovou okouzlilo nejvíc? Twisty, tedy velmi překvapivé zvraty v ději, kterých je v Nebožtíkovi celá řada.

„Je to žánrovka, která je zasazená do období 50. a 60. let, tedy vizuálně velmi zajímavého období. Výtvarníci scény a kostýmů odvedli skvělou práci," pochvaluje si pokřivenou perspektivu scény, velkolepé pestrobarevné kostýmy a očividnou inspiraci v komiksu režisér.

„Nadchl mě kostým Evy Reiterové, která hraje hospodyni Matyldu," podotýká Ivo Theimer. „Pracovně jí říkáme Marge, protože vlasy má vyčesané asi půl metru vysoko," dodává a vysvětluje narážku na animovaný seriál Simpsonovi.

Vedle Theimera se v nové hře představí Lucie Matoušková, Roman Teprt, Eva Reiterová, Ivana Nováčková, Martin Hrubý, Miroslav Babuský, Luděk Jiřík, Libor Stach a jako světoznámý režisér a velký muž Alfred Hitchcock inspicient Pavel Nedvěd.

V redakci držíme palce a těšíme se, co vy?