Koncerty, divadelní představení, ale i další premiéra souboru Divadýlka Novanta na dlani. To vše čeká návštěvníky festivalu Léto na dlani.

Principál Divadýlka Novanta na dlani a zároveň i organizátor festivalu Petr Matoušek říká: „Divadýlko na dlani v desátém roce své existence pořádá osmý ročník letní plenérové divadelní scény. Divadýlko tak nabízí divákům z Mladé Boleslavi i návštěvníkům města a regionu zajímavé kulturní zážitky v době, kdy ostatní kulturní instituce mlčí.“

Festival zahájí vernisáž fotografií desetileté existence Divadýlka Novanta na dlani v úterý 8. července od 18 hodin.

Každý festivalový den diváci uvidí koncert od 19 hodin a divadelní představení vždy od 21 hodin.

„Hudební scéna bude v letošním roce zastoupena zvučnými jmény. Známou skupinu Traband vystřídají Sestry Steinovy, písničkářky z Děčína nebo Klezmerová skupina Trombenik. Jim budou jistě velmi dobře sekundovat studenti a kantoři Základní umělecké školy Mladá Boleslav, skupina Isara nebo jazzové uskupení z Turnova Mackie Messer Band,“ uvedl Petr Matoušek.

Návštěvníci divadelní scény Léta na dlani se mohou těšit především na komedie.

DS Banda představí, že nejhorší sen ze všech je neuskutečněný sen, který má realizovat její dcera v představení Amant. Představení Audience a Vernisáž DS Exil nepostrádají absurdní vidění autora Václava Havla, ale jsou zároveň obohaceny o současný nadhled souboru. Pohádkovou komedii dell´arte Král jelenem představí DS Lázně Toušeň. Čtyři sympatické ženy souboru Nakafráno vtipnou komedii Naštěkaná, která má podtitul Čtyři ženy v maloměstě. Homotronní Neškvor, který diváky v loňském roce nadchl, představí ve čtvrtek 17. července hru Narozeniny mého kamaráda.

Poslední den festivalu bude patřit domácímu Divadýlku Novanta na dlani. „Je to už 15. premiéra našeho souboru. Nese název Pít, či nepít aneb Oč tu vlastně běží. Vzhledem k tomu, že se jedná o premiéru, nehodláme nic prozrazovat, snad jen to, že se snažíme neodchýlit od jistého nadhledu nad tématem,“ řekl principál Divadýlka Petr Matoušek.

Program festivalu Léto na dlani

ÚTERÝ 8. ČERVENCE
18 hodin – Vernisáž výstavy 10 let na dlani aneb 10 let ve fotografii
19 hodin – Koncert – Traband
21 hodin – Divadelní představení Amant (DS Banda, Benešov)
ČTVRTEK 10. ČERVENCE
19 hodin – Koncert – Sestry Steinovy
21 hodin – Divadelní představení Audience & Vernisáž (DS Exil, Pardubice)
SOBOTA 12. ČERVENCE
19 hodin – Koncert vážné hudby – zahrají studenti a kantoři ze ZUŠ MB
21 hodin – Divadelní představení Král jelenem (DS Lázně Toušeň)
ÚTERÝ 15. ČERVENCE
19 hodin – Koncert – Trombenik
21 hodin – Divadelní představení Naštěkaná (DS Nakafráno, Turnov)
ČTVRTEK 17. ČERVENCE
19 hodin – Koncert – Mackie Messer Band
21 hodin – Narozeniny mého kamaráda (Homotronní Neškvor)
SOBOTA 19. ČERVENCE
19 hodin – Koncert – Isara
21 hodin – Pít, či nepít (premiéra Divadýlka Novanta na dlani)