V roce 1963 mladí vyznavači New Orleánského jazzu z Mladé Boleslavi založili orchestr, který se chtěl tímto hudebním stylem inspirovat a dále jej propagovat. Vzorem byly americké orchestry Creole Jazz Band Joe King Olivera, Yerba Buena Jazz Band Lu Watterse a pražský orchestr Traditional Jazz Studio Pavla Smetáčka.

První obsazení orchestru, který si dal název Hot Club bylo : trubky Čestmír Šimůnek, Jiří Pavlíček, klarinet Vladimír Kvapil, trombon Jiří Melichar, piano Rudolf Schwerdtner, banjo Ladislav Melichar, tuba Josef Holý a bicí Vladimír Erben. Velmi brzy vystřídal Vláďu „Bažanta“ Kvapila obrovský hudební talent Joska Rejman, který v první dekádě určil styl orchestru svými skvělými aranžemi. Díky jim se orchestr v roce 1967 objevil na II. ročníku ČAJFu v Přerově, kde se setkal s nejlepšími orchestry tuzemskými i zahraničními (Jazz Fiddlers Praha, Traditional Club Bratislava).V dalších letech se účast na ČAJFu a dalších festivalech – na příklad 11x na Slánských jazzových dnech - opakovala a orchestr se stal pravidelným hostem dalších velkých hudebních akcí (Pražské jazzové dny, Národní amatérský jazzový festival – NAJF v Mladé Boleslavi, Jazz na Labi v Ústí n. L. atd).

Na začátku 70 let poznamenal další vývoj kapely odchod Josky Rejmana do špičkových pražských orchestrů – nejprve Jazz Fiddlers, potom Traditional Jazz Studio a posléze Classic Jazz Colegium. Joska Rejman se objevil v Československém All Stars Bandu roku 1973 uveřejněné v oficiálním Jazz Bulletinu v kategorii klarinet na 3. místě společně s Jiřím Stivínem. ( l. Felix Slováček, 2. Pavel Smetáček, 3-4. Josef Rejman, Jiří Stivín.) Hot Club zkusil nový styl s 3 saxofofony – alt sax Jaroslav Munzi a Jaromír Kroc, tenor sax Petr Drahota a 3 trubkami – Č.Šimůnek, J. Pavlíček a Jan Novák. V tomto obsazení dosáhl v roce 1975 nejlepšího ocenění odbornou porotou – stříbrnou plaketu na NAJFu společně s Jazz Fiddlers a Metropolitan Jazz Praha. Dále hraje pravidelně ve vinárně Domu kultury, kam se sjíždí výkvět českého tradičního jazzu – Steamboat Stompers, Jazz Fiddlers, Bob Zajíček s Joskou Rejmanem a pořádá nezapomenutelné jamm sessions. V 70 letech dále objíždí české jazzové festivaly, ke kterým se přidaly i Salony tradičního jazzu v Praze, hraje v pražské Redutě, Radiopaláci, Městské knihovně (Pražské jazzové dny) a začíná vyjíždět i za hranice – společně se Steamboat Stompers a pianisty Jaroslavem Kosem a posléze Vladimírem Klusákem účinkuje v programu ČSSR Hot Jazz Festival ve městech Illmenau, Suhl, Gotha a Eissennach. (1975 a 76).

V 80 letech se vrací k původnímu obsazení 2 tp clar., tbn – na klarinet od druhé poloviny 70 let hraje Oldřich Hauser – a původnímu stylovému zaměření. Hraje pro své publikum, kterého si orchestr velmi váží a které je označováno hosty z pražských kapel jako nejlepší u nás. Účastní se Salonů tradičního jazzu v Praze a hostuje v programech Steamboat Stompers, kteří naopak koncertují v Mladé Boleslavi. S orchestrem zpívá výborná zpěvačka Eva Vydrová, která začínala jako Strnadová s orchestrem Václava Háse.

Od začátku 90 let začíná orchestr mnohokrát vyjíždět do SRN a Rakouska k různým akcím v jazzových klubech i firemním, kterých se během desetiletí „nabaží“ a začne si opět „vážit domova“ a hraje dále na Malé scéně mladoboleslavského divadla a v dalších prostorách. Nejvýraznější akcí této dekády bylo účinkování v programu americké gospelové skupiny Clara Ward Singers, která měla v USA koncert pro amerického prezidenta v Bílém domě. Obsazení orchestru posílil trumpetista Přemysl Vlasta a zpěvačky Bára a Alice Vágnerovy.

Po roce 2000 orchestr dále funguje v domácích poměrech s občasným výjezdem do SRN a hraje ve stejném stylu. Příjemným zpestřením jsou účasti na festivalu v Jazzové zahradě v Libiši u Neratovic (Steamboati, Revival Swing Band a Hot Club) i na Jarních jazzových dnech v Mladá Boleslavi. V roce 2003 při jubilejním večeru k 40 výročí založení orchestru praská velký sál ve švech, hosté večera Steamboat Stompers Praha opakují pozvání na Jazzové vánoce v Praze. Činnost v Hot Clubu zakončil Jiří Pavlíček, jeden ze zakládajících členů orchestru a přišel alternovat Lubomír Itze. Toto období přináší i smutné zprávy o úmrtí bývalých členů Hot Clubu Vládi Kvapila, Josky Rejmana, Jardy Munziho a Evy Vydrové i legendárního zpěváka Steamboatů Tonyho Brycha, na které bychom chtěli při jubileu vzpomenout. K ohlédnutí za 45 lety činnosti Hot Club pozval orchestr, se kterým se nejčastěji na podiích setkával a který má v Mladé Boleslavi mnoho příznivců, orchestr, který na mladoboleslavském festivalu v roce 1968 zahájil svou úspěšnou dráhu - Steamboat Stompers Praha.