Na jeden den v roce se v divadle stírají rozdíly mezi jevištěm a hledištěm, bariéra mezi herci a diváky je zrušena, a prkna, která znamenají svět, patří každému, kdo má chuť si na nich zatančit.

Stejně jako vloni tak mohli diváci sedět u stolečků přímo na jevišti, a zpívající herce ze zdejšího souboru mít doslova na dosah ruky.

Horečka májové noci opět překvapila, a chvílemi se zdálo, že i samotné protagonisty. „Večer to byl moc hezký, ale pro mě i trošku nervózní. Na rozdíl od mnoha kolegů nejsem nijak excelentní zpěvák. Třeba Chinaski a jejich Klára, kterou jsem zpíval, to pro mě byla docela pekelná píseň," prozradil Roman Teprt.

Kromě stálých členů boleslavského souboru vystoupila i tentokrát celá řada hostů. Zářila zejména Alena Bazalová, která vystoupila mimo jiné i jako Cher. Na podiu se objevila ale třeba i manželka Matouše Rumla Tereza.

Zeptali jsme se několika diváků, kdo z herců se jim v nezvyklé roli v „Horečce" líbil nejvíc, a divadlem se rozšířila zajímavá zvěst. „Petr Mikeska! Ten se mi líbil moc, je to takový boleslavský Brad Pitt," svěřila se Marcela Marková. Její názor sdílela celá řada přítomných dam.

A co na to říkají hercovi kolegové? „Jasně! Má barvu hlasu jako Josef Laufer, a k tomu je to Brad Pitt," rozesmála se Ivana Nováčková. „To mě nikdy nenapadlo.Ale jestli si to myslí divačky, tak je to pro Petra jedině dobře," pobaveně odpověděl Václav Šanda.

Sám Petr Mikeska, který celý večer spolu s Pavlem Khekem opět uváděl, byl informací evidentně šokován. „Doufám, že to plyne hlavně z toho, že Brad Pitt je dobrej herec. Tak jestli to dámy myslely takhle, jsem samozřejmě moc rád," rděl se herec, ověnčený před pár týdny Cenou Thálie.

Jedním z vrcholných okamžiků večera byl i historicky první „živý trailer" coby pozvánka na příští sezonu. Rocková úprava písní z připravované Balady pro banditu v podání Petra Mikeska a Niny Horákové dává tušit, že je v divadle zaděláno na další zajímavý projekt.

I letos celý večer probíhala tajná taneční soutěž, kdy nikdo z přítomných tanečníků netušil, kdo z okolo tančících je vlastně porotce a zda ho právě nehodnotí.

Tři vítězné páry (z nichž jeden byl výhradně dívčí) pak získaly dárkový poukaz na vstupenky, samozřejmě na vybranou hru zdejšího Městského divadla