V sobotu 15. června se na letišti v Mladé Boleslavi odehraje již 14. ročník dobového leteckého dne – Historical airshow 2024. Diváci si mohou užít pohled na let historických letadel, mezi něž patří například Spitfire Mk. 14, P-47D Thunderbolt, Suchoj SU-29 nebo Boeing 737.

Letošní ročník je věnován 80. výročí invaze v Normandii. Během dne mohou návštěvníci potkat i kompars v dobových uniformách, nebo si vyslechnout stylovou hudbu a odborný komentář, který bude přenášen reproduktory po celém areálu.

Součástí programu jsou i vyhlídkové lety pro veřejnost, kdy se zájemci v letadlech Zlín Z-43 nebo L 200 Morava mohou podívat na okolní památky z ptačí perspektivy. Zatímco v letadle Zlín Z-43 se mohou nadšenci proletět kterýkoliv den v roce, L 200 Morava bude k dispozici pouze během Historical airshow.

Letiště se pro návštěvníky otevře v 9 hodin, kdy až do 12 hodin budou probíhat vyhlídkové lety. Samotná show je naplánována na 13. hodinu a její ukončení na 17 hodin.

Vstupenky jsou k dispozici online či na místě. Pořadatelé nabízí i zvýhodněné rodinné vstupné či VIP vstupy se speciálním výhledem na letadla nebo cateringem. Parkování u letiště je pro všechny zdarma.

| Video: Youtube