Milan Frumar ze skupiny EX 05? Tak ten už je pár dnů padesátníkem.

Hudebník z Benátek nad Jizerou je nesmazatelně zapsán do podvědomí fanoušků muziky ve spojitosti s kapelou EX 05. Frumar byl v rámci vyhlašování prestižních anketních cen Boleslavský Otík uveden také do bigbeatové Síně slávy. Za jeho činností stojí nejen stovkym koncertů, ale i řada vydaných nosičů, ať už SP desek CD či DCVD.

Padesátiny oslavil Frumar v „retro“ zkušebně v podzemí benáteckého sálu Záložna. „Vešlo se tam neuvěřitelných 28 lidí, což zkušebna nepamatuje,“ uvedl čerstvý padesátník.

Kvůli malému místu nedošlo na pozvání dalších, které by Frumar rád na oslavě viděl. „Upustil jsem od pozvánek pro přátele. Vždyť bych musel objednat celou Záložnu. A to fakt ne, sejdeme se jinde, někde u pořádné muziky,“ vzkazuje všem neúnavný hudebník Milan Frumar.

Boleslavský deník vypátral, jaké dary Frumar dostal. Často to byla kultura. V pražském Divadle Kalich byl na 4TETU Jiřího Korna, v minulých dnech měl využít pozvánky do pražského Divadla na Vinohradech.

Frumar ale dal i jeden dárek sám sobě. „Abych uzavřel další „epochu“ svého bohatého života, vydal jsem kompilaci nazvanou Inventura duše, která skýtá tři cédéčka - dvě písňové a jedno instrumentální plus jedno DVD s pěti klipy z mé tvorby za poslední zhruba dva roky,“podotkl k dárku Frumar.
S vytvořením CD a DVD mu pomáhal syn Jan, rovněž hudebník.

Frumar nebude v příštích dnech zahálet. Na dohled jsou totiž dva zajímavé koncerty. První se uskuteční v sobotu 7. června v Jivině u Mnichova Hradiště. Koncert skupiny EX 05 doplní anglická kapela Wild. „Tato kapela tří muzikantů má velké zkušenosti nejen z Anglie, kde působí, ale hrála také v USA, Švédsku, Švýcarsku i ve Francii,“ uvedl Milan Frumar.

Zatím ještě daleko se zdá 26. červenec. Ale už nyní si mohou Frumarovi fanoušci a skupiny EX 05 zapsat toto datum. V benátecké Loděnici se chystá koncert právě skupiny EX 05, hostem bude duo Jan Frumar – Jana Doležalová.

Oba hudební večery začnou s úderem 21. hodiny.