Kouzelné odpoledne, a to doslova a do písmene, prožily děti u Olympia centra v Mladé Boleslavi. V rámci dne dětí, které tam centrum uspořádalo, dorazil i populární kouzelní Pavel Kožíšek.

Děti před hlavním vystoupením měly možnost procestovat celý svět. Za každou splněnou disciplínu pak dostaly odměny. Jak Boleslavskému deníku řekl manažer centra Aleš Stupka, děti například jezdily na koloběžkách, skákaly v pytlích či navštívily arabskou tržnici. „Ve finále pak všechny děti soutěžily o hodnotné ceny,“ řekl Stupka.

Děti kouzla odhalují

Hlavním hřebem samozřejmě bylo vystoupení kouzelníka Pavla Kožíška, který si v doprovodu Hanky Mašlíkové připravil pro všechny návštěvníky dětského dne zajímavé vystoupení.

I v tomto případě se vše neslo v duchu cest kolem světa. „S dětmi jsme si hráli na to, že poletíme letadlem a v každé zemi, kde jsme přistáli, jsme si ukázali nějaké kouzlo pro danou zemi,“ uvedl pro Boleslavský deník iluzionista Kožíšek.

Řada dětí se také samotného kouzlení zúčastnila přímo na pódiu.

„Svět kouzel a magie je světem hravé dětské fatazie, kde neplatí žádné přírodní ani fyzikální zákony. V Divadle kouzel v Líbeznici u Prahy máme čtyři samostatné tituly, které jsou určeny jen dětem,“ prozradil kouzelník.

Podle iluzionisty Kožíška mají často děti v prvotní fázy kouzla dojem a pocit, že se jim kouzlo podařilo odhalit, ale všechno nakonec skončí úplně jinak.
Pavel Kožíšek nebyl v Mladé Boleslavi poprvé. Jak Deníku řekl, lidé ho už mohli vidět jednou v Olympia centru, ale také v divadle či škodováckém muzeu.