Do nedělní druhé hodiny odpolední zbývá ještě pár minut. Za chvíli začíná masopustní průvod, ovšem po maskách ani vidu, ani slechu. Jen o kus dál, u místního kostela, jde malinká houbička s o trochu větší kamarádkou. Neuteče ani pár minut, a další masky přichází k budově městských kulturních zařízení.

Přesně ve dvě hodiny je už masek plné náměstí. Další desítky zvědavců je sledují zpovzdálí. V celou hbitý oř zavelí: Jde se!

Za zvuku hudby v podání hudebníků Bělského dechového orchestru se vydává průvod k nedaleké radnici. Tam už na masky čeká starosta města Jaroslav Verner společně s místostarostkou Jitkou Tošovskou.

Teď už zbývá jen, aby bělský starostka udělil souhlas k pochodu městem. To se také stává a významné povolení je třeba náležitě zajíst a zapít.
„Jsem velice rád, že se v Bělé podařila tradice obnovit, a to za velkého přispění ředitele městských kulturních zařízení pan Matouška a s každým rokem masky přibývají,“ řekl Deníku starosta.

V masopustním průvodu ovšem bělský starosta ještě nebyl. Časová zaneprázdněnost byla nekompromisní, ovšem letos si celou trasu společně s obyvateli města také prošel.

U nedaleké České brány bylo první zastavení a lidé vybírali ty nejlepší masky. Následovala zastávka na parkovišti u Atmosu a pak už jen vzhůru k budově školy. Tam bohatý kulturní program v podobě zpěvu a dobrot připravili žáci a pedagogové.

Poslední zastávkou byla hasičská zbrojnice, kde celý masopustní průvod skončil.