Sál Domu kultury v pondělí večer pulsoval v rytmu skupiny Olympic. Zdejší koncert slavné rockové kapely připravila pro více než 700 diváků společnost Kultura města Mladá Boleslav.

Představitelé Olympicu přijeli do Boleslavi už odpoledne, aby se zúčastnili autogramiády v Olympia centru. Na netradiční pojetí koncertu a plány do budoucna jsme se zeptali lídra kapely Petra Jandy.

Jak dlouho už vlastně hrajete ve čtveřici s Milanem Broumem, Milou Peroutkou a Jiřím Valentou?

Je to neuvěřitelných dvaačtyřicet let. Nedávno jsme si říkali, že bychom měli udělat nějaký vzpomínkový koncert v klubu Olympic ve Spálené ulici. Podle něj se totiž jmenujeme. Když jsme tam přišli, zjistili jsme, že to nepůjde, je to už moc stísněné na to, udělat tam koncert.

Váš koncert byl netradičně proložen akustickými výstupy na forbíně. Proč?

Je to takové nové pojetí. My tomu říkáme hospodské okénko. Zpíváme chvíli jen s kytarami, harmonikou a tamburínou, aby si ucho diváka odpočinulo. A má to takový kamarádštější charakter.

Je nějaká píseň, kterou zpíváte obzvlášť rád?

Určitě jsou to Otázky, mají moudrý text a krásnou melodii.

Duet Doteky slávy s vaší dcerou Martou slavil úspěch. Připravujete nějaký další společný projekt?

Zatím ne, protože Marta je dost vytížená. To ale neznamená, že taková situace nemůže nastat někdy v budoucnu. Teď oba žijeme hlavně muzikálem, který jsem napsal společně s Karlem Šípem. Jmenuje se Ať žije rockenroll! a jeho premiéra se odehraje v září na prknech Divadla Broadway. Marta má jednu z hlavních rolí.

Jste v městě automobilů. Měl jste někdy škodovku?

Nevím proč, ale škodovku jsem nikdy neměl. Když jsem ale navštívil Škoda Auto Muzeum, vzpomněl jsem si na auto snů, které jsem v dětství obdivoval. Byl to sedan, který Škodovka vyráběla v 50. letech.