Pohádkové klobouky vyráběly letos bělské děti, aby si je v neděli, kdy navíc slavily svůj svátek i všechny maminky, mohly vzít na druhý ročník Kloboukové neděle. Tu v městě pod Bezdězem připravilo pro všechny místní Rodičovské centrum Kaštan. Do výroby klobouků všech velikostí, barev a tvarů se kromě dětí zapojily také paní učitelky z místní základní školy.

„Pozvali jsme kamarády ze školy, z okolí, ale i rodiče. Požádali jsme je, aby nám zde předvedli něco zajímavého, takže se zde po celý den zpívalo, tančilo a nejen to,“ prozradila Boleslavskému deníku Ivana Křivánková vedoucí RC Kaštan Bělá pod Bezdězem s tím, že kreativita je pro ni největším dárkem.

„Hlavně si myslím, že je to výborné pro výchovu dětí. Stmeluje to hlavně naše občany, naše občanské sdružení. Společenství kaštan má hlavní cíl zlepšení komunikace. Tomu bezvadně slouží právě tyto akce, které pořádáme,“ řekla dále vedoucí rodičovského centra.

Dorazivší lidé k základní škole se tak mohli těšit například na kapelu Bráchové, dobré jídlo a pití a v závěru také na módní přehlídku princeznovských a bílých šatů, které vyráběly děti ve výtvarné dílně. Kromě bělských dívek se návštěvníkům Kloboukové neděle předvedly i paní učitelky. Děti vyrobily také velký papírový hrad. Velký zájem vzbudila i jízda kočárem, taženým černými oři.

Druhý ročník Kloboukové neděle, se stejně jako před rokem první ročník, setkal s velkým zájem lidí. Dorazilo na něj kolem tří stovek návštěvníků. Oproti minulému roku se ovšem letos konal na zahradě u základní školy, a ne na náměstí, jako v prvním případě. Důvodem je pokračování rekonstrukce Masarykova náměstí.