Jedna kulturní akce v Mladé Boleslavi střídá druhou.

Kultura města Mladá Boleslav připravuje již pátým rokem filmový festival Fast Fest, jehož doprovodným programem je aukce obrázků od profesionálních a amatérských umělců. Mediálním partnerem akce je Boleslavský deník.

Zájemci, kteří se do akce zapojí, vymalují tzv. filmové políčko (sololitová šablona formátu A4) a jejich obrázek bude spolu s dalšími díly dražen na webových stránkách Domu kultury.

„Máme od výtvarníků už první obrazy do této aukce. Jedenáct děl přinesli zástupci výtvarné skupiny Tolerance z Prahy. Mezi nimi je např. výtvarné zpracování od Jany Zajacové, fotografie Jana Fejfara. Dva obrázky máme od Vladimíra Fortina, což je zakladatel této skupiny, již však po smrti, ale jeho obrazy velikosti rámečku, nám poskytla jeho manželka. Ostatní autoři stále tvoří a je skvělé, že se hlásí další a další výtvarníci,“ řekl Pavel Filip ze společnosti Kultura města Mladá Boleslav.

Mezi autory, kteří projekt podporují, se nově zařadili Zuzana Popelková, Ivana Rakoušová – Fašianoková, Milan Cais a další. Letos jsme oslovili přes 100 výtvarníků a tak věříme, že loňských 63 dražených políček snad překonáme a v aukci vybereme i vyšší částku.

Zapojte se i vy

Dražba bude probíhat od 6. května a vyvrcholí 26. května v poslední den festivalu. Termín odevzdání zpracované šablony (jakoukoliv technikou) je čtvrtek 31. března. Výtěžek z této aukce bude tentokrát rozdělen mezi Zařízení pro zajištění cizinců v Bělé pod Bezdězem a organizaci Happy Home podporující děti v Nepálu.

Festival Fast Fest (Film Art Student Theatre) je společný projekt absolventa Filmové školy v Písku Davida Borozidise a Kultury města Mladá Boleslav. V předcházejících ročnících zde divákům představovali filmy z festivalů Ostravský koníček a Zlínský pes. Nyní organizátoři rozhodli, že se soustředí pouze na svůj autorský projekt Fast Fest, který budou mít možnost navštívit nejen žáci a studenti, ale v odpoledních hodinách i široká veřejnost.

Zájemci, kteří chtějí vytvořit obrázky pro tento účel, se mohou obrátit na organizátory v Domě kultury, web: www.dkmb.cz, na telefon: 326 792 081.