Okresní hudební scéna se otřásá. Zpěvák Filip Šubr, několikrát oceněný diváckými cenami popularity, odchází ze skupiny Seven.

Potvrzeno

Boleslavskému deníku zprávu exkluzivně potvrdilo několik důvěryhodných zdrojů. Nejpopulárnější kapela regionu tak přichází o magnet na fanoušky, hlavně z řad dámského publika.

Skupina Seven, která v posledních třech letech po Šubrově příchodu nabrala dech, plnila taneční sály k prasknutí, a mimo jiné převálcovala slavnější skupiny v písničkách na přání v mladoboleslavských rádiích, bude mít problémy.

Odchází hlavní hvězda

Odchází její hlavní hvězda – zpěvák a kytarista, bez kterého si nyní fanynky patrně neumějí představit tuhle špičkovou okresní kapelu.

Boleslavský deník zjistil, že by se Šubr mohl nově přidat k některému projektu party kolem bubeníka a producenta prvního Šubrova cédéčka Štěpána Smetáčka. Šubr se na téma, kam odchází, odmítl bavit. Stejně mlčenlivý byl i Šubrův manažer Jan Šťastný. A Smetáček pro změnu nebral telefon.

Proč Šubr odchází, o tom se vedou spekulace. Takřka jisté ale je, že za tím nebyly rozepře v kapele. Ostatně o Sevenu mluvil Šubr vždy v superlativech. „Tahle kapela mi dodala obrovské množství energie, ten čas strávený mezi partou skvělých lidí, byl neskutečně krásný. Moc si té příležitosti, kterou mi nabídl Tomáš Kargl, vážím,“ řekl včera Šubr.

Podle něho za odchodem stojí především dvě skutečnosti. Jednak je z pracovního a hudebního kolotoče nesmírně unaven. A pak dostal určitou nabídku, která se neodmítá.

Šubr totiž moderuje od šesté do deváté hodiny Ranní show na rádiu Kiss Delta, pak má úvazek v jedné z boleslavských agentur pořádajících mnoho akcí. A k tomu přichází hraní, natáčení, moderování. A to nemluvě o přítelkyni a dceři, které jistě Filipův čas potřebují.

Unavený zpěvák, co bude dál?

Hudební produkce zabíraly Šubrovi v poslední době stále více času a na idolu fanoušků se projevovala v poslední době únava. Otázkou je, zda se odchodem ze Sevenu a případným hraním v jiném uskupení časové zaneprázdnění Filipa vylepší.

„Jsem unaven, to je pravda. Ale také jsem dostal nabídku, a kdybych na ni nekývl, mohl bych jednou třeba litovat,“ jen stručně podotkl Šubr a slíbil, že v pátek poskytne Boleslavskému deníku rozhovor.

Další nevyřčenou otázkou nyní zůstává, co bude se Sevenem. Už se objevily hlasy, které naznačují, že ve hře je varianta, že by skupina skončila. Dlouholetý frontman kapely Tomáš Kargl však jistě brzy najde za Šubra náhradu a kapela bude těšit fanoušky i dále. Zítra vám nabídneme rozhovor také s Tomášem Karglem.

close zoom_in Čtěte v sobotu v Boleslavské deníku

– Prozradí Filip Šubr,
v jaké skupině bude hrát?
– Zanechá muziky?
– Hrozí Sevenům krach?