Dobrovická sokolovna patřila v sobotu večer místním dobrovolným hasičům. Konal se tu totiž ples, který jen stěží lze obdařit přídomkem „tradiční“ – uskutečnil se totiž po veledlouhých třinácti letech! I proto jistě pojali bojovníci s plameny bál prestižně a během celého večera nikoho nenechali nudit se.

Úderem osmé hodiny večerní zahájila zábavu starostka, kterou vzápětí vystřídaly dívky s tancem, který (možná) ovládaly naše babičky – charlestonem. Ve stylu dvacátých a třicátých let byli dokonce vymódění někteří z návštěvníků plesu, již ovšem tančili na celou škálu hitů – od starých šlágrů přes modernu až po ty takříkajíc sprostonárodní, vše v podání kapely MBK.

Před jedenáctou hodinou se pódium sokolovny proměnilo v Moulin Rouge a oko nejednoho muže potěšily dámské spodničky kankánových tanečnic. Nechybělo ani na podobných akcí tolik žádaná travesti show s „umělkyněmi“ jako Helena Vondráčková, Iveta Bartošová či dokonce Mariah Carey nebo „titaniková“ Céline Dion. Zaplněný sál také mnohokrát aplaudoval bělskému souboru Furiant a jeho folklórním číslům.

Když odbila půlnoc, přišla na řadu tombola. Ceny byly až do losování pod zámkem, žádné faux pas á la Hoří, má panenko se naštěstí nekonalo. Šťastní výherci si tak mohli domů odnést televizor, získat poukaz na tandemový seskok padákem, vrtačku, brusku, rybářský prut nebo třeba sud piva. Hlavních cen bylo celkem šestnáct.

Po tahu následovala volná zábava, která se pochopitelně protáhla až do časných ranních hodin. Dobrovolným hasičům z Dobrovice se ples vydařil a nejen místní doufají, že dalšího se dočkají dříve než za třináct let. Tancechtiví Dobrovičáci se však již mohou těšit na sobotu 29. ledna, kdy se koná ples města.