„Tragikomedii tělesného a lidského dospívání Miloše Hrmy na malém středočeském nádraží v době války připravuje s mladoboleslavským souborem režisér Ivo Krobot,“ sdělil mluvčí města Pavel Šubrt.

Titulní role Miloše Hrmy, kterou proslavil ve filmovém zpracování Václav Neckář, se zhostí herec Matouš Ruml.

„Já se ve scénáři inspiruji novelou Ostře sledované vlaky, ale zároveň se vracím v jistých momentech k původnímu textu, k Legendě o Kainovi, která má více existenciální rozměr,“ říká Krobot.

Základní děj zachová, chybět nebudou známé komediální situace a postavy. Podle Krobota není v jím připravované inscenaci kladen důraz na jednoduché dějové zápletky a na to, že hlavní postava má problémy s dívkami.

„Podstatné je, že ten člověk dozrává k nějakému činu, na který jako v každé dobré tragédii nakonec zhyne v momentě, kdy se stal chlapem,“ říká Krobot.

Scéna nebude příliš realistická. Bude pracovat s náznaky, a nutit tak diváky, aby si jednotlivá prostředí sami domýšleli. Premiéra se bude konat v pátek 11. února na velké scéně divadla. V dalších rolích se představí například Ivo Theimer, Dagmar Teichmannová či Ivana Nováčková.