Pondělí 13. 5 od 19.00

Hrdý Budžes

Komedie

BÁRA HRZÁNOVÁ v hlavní roli.

Vyprodáno

Úterý 14. 5. od 18.00

Králova řeč

drama

Dějiny se stále opakují a my, lidé, jsme zkrátka nepoučitelní. Přijměte pozvání k prožití pohádkového příběhu o koktavém princi, který se nakonec stal králem a svého štěstí došel. Přijměte pozvání do doby, kdy Evropa stála na okraji propasti a začal ji ovládat jediný šílenec. Že vám to něco připomíná? Nabízíme katarzi, že naděje umírá poslední a pohádkové konce existují. To vše okořeněno typickým britským humorem. Králova řeč je jednou z nejúspěšnějších her současnosti, podle které byl natočený film ověnčený několika Oscary.

Účinkují: Radim Madeja, Petr Bucháček, Hana Marie Maroušková, Karolina Frydecká, Petr Prokeš, Roman Teprt, …

| Video: Youtube

Úterý 14. 5. od 19.00

NordOst (scénické čtení)

inscenace na malé scéně

Je 23. října 2002, krátce po 21.00 hodině. V moskevském divadle Na Dubrovce právě probíhá představení oblíbeného muzikálu Nord-Ost. Před budovou divadla zastavuje autobus plný teroristů, kteří obsadí divadlo a jako rukojmí vezmou 850 diváků. Strhující příběh, kde na velké události světa nahlédnete z perspektivy tří žen, kterým se v osudný večer změní životy – čečenské teroristky, ruské lékařky a obyčejné divačky. Hru uvádíme jako scénické čtení v omezeném počtu repríz na malé scéně. Délka představení: 90 minut bez přestávky.

Účinkují: Lucie Matoušková, Veronika Bajerová, Ivana Nováčková, Petr Mikeska

Středa 15. 5. od 18.00

Obušku, z pytle ven

pohádka pro děti

Co svět světem stojí, někteří lidé touží jen po bezpracném životě, bohatství a moci. Napravit všechny špatnosti je velká práce i pro kouzelné bytosti. Buďme proto rozvážní a opatrní. Když chudý švec Matěj dostane zázračný ubrousek a beránka snášejícího zlaťáky, v krčmě už na něj čeká vykutálená dvojička hostinských, která ho nestydatě okrade. Tentokrát ji však stihne zasloužený výprask. Teprve když je po starostech, mohou si všichni oddechnout. Uvádí divadelní společnost Julie Jurištové Praha.

Čtvrtek 16. 5. od 19.00

Společenstvo vlastníků

Komedie

Pokud jste se zúčastnili alespoň jedné jediné domovní schůze, budete v průběhu představení zažívat nepříjemný pocit takzvaného déjá vu. Komedie Společenstvo vlastníků totiž důsledně dodržuje formu klasické schůze, která má své zákonitosti, své problémy a dokonce často i archetypy jednotlivých účastníků. Každý z návrhů vyvolává další a vyostřenější rozepře a je jedno, jestli jde o výstavbu výtahu, rozúčtování spotřeby vody, opravu plynových rozvodů nebo prodej půdních prostor. Divadelní hra získala v roce 2017 Cenu Marka Ravenhilla a byla nominována na Cenu divadelní kritiky v kategorii Hra roku. V roce 2019 natočil režisér Jiří Havelka (1980) na jejím základě celovečerní film Vlastníci, který získal Českého lva za nejlepší scénář. Představení je přesunuté na malou scénu. POSLEDNÍ REPRÍZA V SEZÓNĚ.

Účinkují: Hana Marie Maroušková, Petr Prokeš, Eva Reiterová, Petr Bucháček, Karolina Frydecká, Milan Ligač, Ondřej Lechnýř j. h., Lucie Matoušková,…

Pátek 17. 5. od 19.00

Co to píšeš, miláčku

Komedie

Caroline se jednoho dne z dlouhé chvíle začte do rozpracovaného románu svého muže, úspěšného prozaika Guillauma, a nevěří svým očím. Hrdina románu o nemanželském poměru stárnoucího muže s mladou atraktivní dívkou se povážlivě podobá samotnému autorovi. A dokonce tuší, o kterou dívku by se mohlo jednat. Na večeři s přáteli Ericem a Sylvií se rozhodne manžela se svým podezřením konfrontovat. Vznikne z toho pořádná mela plná překvapivých zvratů a choulostivých odhalení. Život a umění od sebe totiž mohou opisovat navzájem…

Hrají: Lenka Vlasáková, Miroslav Etzler, Ladislav Hampl a Veronika Svojtková. Uvádí agentura Harlekýn Praha.

Sobota 18. 5. od 19:00

Nedotknutelní

Komedie

Milionář Philippe upoutaný na invalidní vozík si za svého nového pečovatele vybere drze sebevědomého Drisse, problematického mladíka, kterého právě propustili z vězení a nemá ani kde bydlet. Tak začíná příběh o bláznivém, zábavném, silném, neočekávaném a hlavně „nedotknutelném“ přátelství dvou na první pohled zcela odlišných lidí. Je to příběh o vůli žít, ale také o tom, že i dobrým lidem se dějí špatné věci. Francouzský filmový hit, který okouzlil celý svět a obdržel řadu prestižních ocenění, vychází ze skutečného příběhu aristokrata Philippa Pozzo di Borgi, jehož knihu Druhý dech zfilmovali v roce 2011 Olivier Nakache a Éric Toledano. Režijnímu a scénáristickému duu se podařilo vytvořit jeden z nejúspěšnějších evropských filmů posledních let. Snímek se ihned po své premiéře stal distribučním trhákem a dodnes je třetím historicky nejnavštěvovanějším filmem francouzských kin. Tragikomedii o velmi vážných a křehkých věcech pro Městské divadlo Kladno režíruje s humorem sobě vlastním stálice kladenské činohry Jiří Š Hájek.

Hrají: Lukáš Pečenka, Kryštof Dvořáček, Jana Zenáhlíková, Anna Polcrová j. h., Nikola Moravčíková j. h., Michal Kuboušek, Jiří Hájek j. h., Miroslav Večerka, Jakub Hubert, Michael Vykus, Klára Romerová a Barbora Janatková.

Uvádí Městské divadlo Kladno.

Zdroj: Městské divadlo Mladá Boleslav