Celým večerem provázela moderátorská dvojice složená z uměleckého šéfa Petra Mikesky a herečky Sandry Černodrinské, která byla v MDMB dříve v angažmá. V rámci programu se představil kompletní herecký soubor v nejrůznějších hudebních či zábavných číslech, která ve vyprodaném divadle vytvořila atmosféru velkolepé show.  Celý večer se nesl v duchu motta: „Nechvátej, osude“.

Na podzim divadlo oslavilo 110 let od otevření divadelní budovy a herci a herečky se představili v rámci programu v různých variacích na své role. Na jevišti je živě doprovázela kapela Bizzare Band pod taktovkou Zdeňka Dočekala, který je divákům známý z inscenací Saturnin nebo Legenda 997 (V+V).

Hercem roku 2019 se stal Milan Ligač (v trojici nominovaných byl ještě Petr Mikeska a Radim Madeja), který převzal cenu z rukou Petra Dostála, vedoucího odboru školství, kultury a tělovýchovy.

Herečkou roku 2019 se stala Malvína Pachlová (v trojici nominovaných byla ještě Alena Hladká a Lucie Matoušková). Ocenění jí předal Daniel Marek, náměstek primátora statutárního města Mladá Boleslav a Karel Švásta, jednatel společnosti Lasvit.

Inscenací roku 2019 se stala hra Cesta kolem světa za 80 dní, kterou režíroval Ondřej Havelka. Cenu mu předali Karel Horčička, člen zastupitelstva města Mladá Boleslav a středočeský radní pro oblast regionálního rozvoje a Bohdan Wojnar, zástupce generálního partnera MDMB společnosti Škoda AUTO a.s..
Absolutním vítězem se stala herečka Malvína Pachlová. Cenu převzala z rukou prezidenta herecké asociace, Ondřeje Kepky.

Do Síně slávy byla uvedena paní Božena Sedláková, která je dlouholetou a velice významnou mecenáškou divadla a díky jejímuž přispění se podařilo zrealizovat mnoho divadelních projektů. Ocenění předala ředitelka divadla, Janeta Benešová a pan Pavel Vícha. Božena Sedláková se tak připojila k řadě významných osobností mladoboleslavského divadla.

Ze všech hlasujících diváků se losovali také tři vítězové Divácké ceny. Ocenění předal programový ředitel rádia Signál, pan Luboš Dvořák. Nepřítomným bude cena doručena poštou.

Celý program otevřela píseň Nechvátej, osude. Diváci v rámci večera viděli například stepařské číslo Radima Madeji a Svatavy Hanzl Milkové nebo kouzelnické číslo Milana Ligače. V pěveckých partech se představili například Eva Reiterová a Petr Bucháček, kteří zazpívali na píseň Ananas z muzikálu Kabaret, Martin Hrubý a Lucie Matoušková, kteří zavzpomínali na píseň Veška a Bleška z muzikálu Josefina nebo Ivo Theimer, který se předvedl jako Naďa Urbánková s písní Vilém peče housky. Celý večer ukončila společná píseň celého souboru Jeden den, která je také z muzikálu Josefina, který se hrál na prknech MDMB v letech 2004 - 2007.

Denisa Kábrtová