Tak to tu ještě nebylo! Prestižní festival Dětská nota se sborem Paprsek, který je svým druhem jediný, přijede do Mladé Boleslavi poctít svou přítomností i mladičká zpěvačka Ewa Farna. Ta je v současné době jednou z našich nejznámějších postav hudebního světa.

Boleslavskému deníku to potvrdil sbormistr dětského pěveckého sboru Paprsek Milan Klipec.

„Na sedmdesát procent mohu potvrdit, že Ewa Farna usedne do poroty při vystoupení, které se uskuteční ve středu 11. listopadu od 10.30 hodin tradičně ve Škoda Auto Muzeu,“ uvedl Klipec. Samotná Dětská nota začíná 9. listopadu a končí 13. listopadu.

Přítomnost Ewy Farne se uskuteční díky Janu Lstibůrkovi, kapelníkovi skupiny Paprsek friends, která letos opět naživo dětský sbor doprovodí. Právě Jan Lstibůrek je zároveň i kapelníkem skupiny Ewy Farne.

„Podle našich informací Ewa Farna Dětskou notu chce podpořit a fandí festivalu. Zpěvačka by měla do Mladé Boleslavi dorazit i se svým manažerem a poté pokračovat na večerní koncert do Liberce,“ prozradil sbormistr Milan Klipec s tím, že se však v případě zpěvačky a jejímu nabitému programu může cokoliv změnit.

O tom, že festival Dětská nota je nejen v naší republice ojedinělý a také velice oblíbený, svědčí obrovský zájem diváků. Všechny koncerty pro školy jsou totiž už nyní vyprodané.

V nejbližších dnech bude zahájen předprodej vstupenek na koncert pro rodiče a veřejnost, který se uskuteční ve středu 11. listopadu od 17 hodin.
„Oproti minulým rokům se tento hlavní koncert přesouvá ze čtvrtka na středu. Ve čtvrtek večer Paprsek totiž vystupuje na koncertu u příležitost stého výročí Městského divadla Mladá Boleslav,“ objasnil Klipec.

Jak již bylo zmíněno, dětský pěvecký sbor Paprsek letos při Dětské notě opět doprovodí živá kapela Paprsek friends, jež je složena z profesionálních hudebníků.

Paprsek v současné době již piluje poslední detaily letošního 36. ročníku Noty. Podle Klipce dětští zpěváci zkoušejí každou sobotu i neděli v tělocvičně 2. základní školy. Nyní nacvičují především choreografii.

Scénář festivalu dětské písničky letos všechny návštěvníky zavede na loď Paprsek, která popluje hledat ostrov Harmonii, kde se například nevraždí, neloupí a ani se zde nešíří žádné pomluvy.

„Scénář vznikl na základě toho, že písně pro letošní rok jsou tematicky směřované k moři. Písně budou od známých autorů. Jedna je například i z dílny Beaty Hlavenkové, která skládá například pro Lenku Dusilovou,“ dodal sbormistr Paprsku Milan Klipec.

Přínos do kulturního života v Mladé Boleslavi díky Dětské notě ocenil i primátor Raduan Nwelati. Na tiskové konferenci zdůraznil poděkování tvůrčímu týmu, který za tímto festivalem dětské písničky stojí. Rada města v minulých dnech také již odsouhlasila neinvestiční dotaci pro notu ve výše dvou set tisíc korun.