Celkem pořadatelé vybrali do finále deset z celkového počtu čtyř desítek písní. Všechny koncerty se uskutečnily v nádherném hlavním sále Škloda Auto Muzea, tradičně skvělé technické zázemí dokonalo dílo, které lze bez nadsázky označit za akci roku.

Ojedinělý republikový počin má jednu kaňku. Na ni upozorňují už léta její pořadatelé, a ačkoliv se snaží, seč jim síly stačí, nedokáží kaňku zmenšit. Tou kaňkou je nezájem především televizních společností. Za minulé ročníky „vychrlila“ Dětská nota přes tři stovky nových písní, zatím však monopol na dětskou písničku podle slov všech přítomných odborníků, drží především duo Svěrák – Smoljak. „Ne že bychom jejich kvality snižovali, to v žádném případě, ale tady je vidět obrovský kus práce, který kolektiv kolem Milana Klipce vykonal. Vždyť se tu objevují nádherné písničky. Jen se je prostě nedaří prosadit do televizí, do rádií,“ uvedli členové poroty.

Jméno Milana Klipce, šéfa dětského pěveckého sboru Paprsek, bylo skloňováno doslova ve všech pádech. S ním stojí a padá celá Dětská nota. Dětská nota je jeho život, všichni přítomní do jednoho mu gratulovali. „Myslíme si, že už nejde co vylepšovat, ale letos nás pan Klipec ujistil, že on vždycky něco vymyslí. My říkáme jedno: Dětská nota nemá chybu! Snad bychom jedině už přemýšleli o živé hudbě. To by pak byl ten pravý nářez. Ale tohle je úžasný festival, kdy se mnohým divákům derou slzy do očí,“ uvedli porotci v závěrečné debatě s novináři.