Zábavné odpoledne s názvem Sychrov dětem se už počtvrté uskuteční v sobotu 12. června od 13.30 hodin na sychrovském zámku. Kouzelné prostory zámeckého parku tentokrát ožijí pohádkou Krysař z Hammelnu, při níž si budete moci prohlédnout i věrné kopie dobových modelů dětské módy.

V pohádkovém představení, spojeném s módní přehlídkou, už tradičně zazáří děti z Dětského domova Na Celně v Mladé Boleslavi, kterým bude patřit i následné taneční vystoupení. Těšit se můžete také na ukázku dětské Zumby pod vedením Aničky Červinkové. O legraci se postará klaun Ferda a velký skákací hrad.

První pohádková přehlídka tohoto typu vznikla před čtyřmi lety ve spolupráci s Národním památkovým ústavem. V roce 2008 se tradice rozšířila o jarní přehlídku, kde se formou pohádky představila dětská móda. V té době se všichni zúčastnění rozhodli spojit módu s pomocí dětem. „Ještě v témže roce následovala podzimní přehlídka, zakončená charitativní dražbou fotografie patronky přehlídky a moderátorky Jolany Voldánové. Výtěžek byl věnován Dětskému domovu v Mladé Boleslavi,“ vysvětlila Vignerová.

Děti z dětského domova se do akce zapojily a staly se jejími přímými účastníky - modelkami, herci i organizátory. „V naší pomoci dětským domovům i nadále pokračujeme. Děti jsou platnými členy organizačního týmu a mohou si vyzkoušet roli manažera v praxi,“ vysvětluje Vignerová. Právě z jejích šikovných rukou pochází nádherné historické kostýmy, v nichž modely brázdí mola.

„Na přehlídkách se pokouším podat historii odívání co nejzábavnější formou. Historickými kostýmy jsem se začala zabývat při své práci na zámku v Mnichově Hradišti. Za to, že jsem u „hadrové historie“ vytrvala, vděčím své dobré víle - doktorce Ludmile Kybalové,“dodává.